سدان لکسوس ES مدل ۲۰۲۲ با به روزرسانی بصری و فناوری زنهار معرفی شد

لکسوس ES ممکن است به اندازه ی IS هیجان انگیز یا به اندازه ی LS لوکس نباشد؛ ولی این سدان تو اندازه خود جذاب بوسیله نظر می رسد. بوسیله گزارش Carscoops، امکانات این خودرو با اضافه سن بهتر می شود؛ زیرا خودروساز لوکس تویوتا کلکسیون ای از بوسیله روزرسانی ها را برای سال ۲۰۲۲ اخبار کرده است. 

با فاتحه از نمای بیرونی، لکسوس ES توافق شده بوسیله جلوپنجره جدیدی مجهز شده است که کنار طراحی زیبای خودرو با مجموعه ای از اشکال متحدالمرکز L تأکید می یواش که از نشان جلوِ لکسوس تشعشع می یابد. جلوپنجره با چراغ های جلوِ جدید LED همراه است که با پالت رنگ مصالحه شده همراه می شود و رنگ جزیی های ایریدیوم و خاکستری رگباری جایگزین نقره ای اتمیک و نقره ای لاینینگ و خاکستری سحابی می شوند.

تغییرات اضافی محدود هستند؛ اما مدل ۲۰۲۲ لکسوس ES بوسیله رینگ های به روزرسانی شده از جمله استاندارد ۱۷ اینچی حاضر است. رینگ ها انتهای بلند چاق لطافت دارند که به صورت لایه لایه تو ترکیبات «V» مصنوع می شوند تا احساس ورزشی ابداع کنند. این سدان می تواند به رینگ های ۱۸ اینچی به روزرسانی شده همچنین مجهز شود؛ درحالی که تیپ F Sport از رینگ های منحصربه فرید ۱۹ اینچی مصرف می بطی ء که پوشش مشکی جدیدی دارد.

نمایشگرهای لمسی تقریبا داخل همه ی خودروها بود دارند؛ ولی تعداد انگشت شماری از خودروسازان در برابر آن ها پایداری کرده اند. لکسوس یکی از این خودروسازان بود، ولی هم حالا نمایشگرهای لمسی به آرامی در خط تولید آن ها استعمال می شود و ES آخرین مدلی است که از این فناوری نصیب می برد.

جهیز مشغولیت و اطلاعاتی ۸ اینچی به رخساره میزان ارائه می شو؛ درحالی که نمایشگر ۱۲/۳ اینچی نیز در دسترس است. فارغ از اینکه کدام یک تفویض شده باشد، هم اکنون هر دو حالت لمسی دارند و نمایشگر ۴/۳ اینچ (۱۰۹ میلی متری) به جلو نقل مکان شده تا در دسترس سرنشینان استراحت بگیرد. تغییر اخیر مجموعه ای از به روزرسانی های دیگر را ضروری می کند؛ اما پدیدار کلی آن به سرعت تشخیص دادنی است.

گزینه های پیشرانه ظاهرا دگرگونی می یابد؛ ولی تیپ ES 300h F Sport جدید وجود دارد. این تیپ طولانی انفراد های معمول F Sport را با پیشرانه ی هیبریدی سازوار با هوا زیست ترکیب می کند که احتمالا خروجی ترکیبی ۲۱۵ اسب بخار را نمایش می دهد.

علاوه بر این، ES 350 F Sport با پکیج جدید هندلینگ حقگو (Dynamic Handling) ارائه می شود. در این پکیج، حالت های رانندگی اسپرت پلاس و Custom و تعلیق متغیر انطباقی وجود دارد. حالت تعلیق متغیر انطباقی ۶۵۰ سطح انتظام را براساس حسگرهایی ارائه می دهد که بارهای g و خطی و عمودی، سرعت خودرو، زاویه ی فرمان، سرعت چرخش و فشار سیلندر واقعی ترمز را علاوه بر داده ها از کامپیوتر کنترل پیشرانه و کامپیوتر کنترل لغزش قطع گیری می کنند.

صحبت از دینامیک خودرو شد. لکسوس ES مدل ۲۰۲۲ از مهارکننده های جدیدی در سیستم تعلیق دنبال برخوردار است که استواری پیچشی را افزایش می دهد و قرار سواری را بهبود می بخشد و پایداری هندلینگ را بهینه می نرم. افزون براین، رانندگان به سیستم ترمز پیشرفته با پدال مبصر زیرفون درون داخل کابین دسترسی دارند که امکان محرر پا و اطمینان بیشتر را هنگام فشاردادن پدال مجهز می کند.

از همگی مهم تر، سیستم ترمز در مدل های بنزینی از استوانه اصلی و استحکام کننده نصیب مند است که احساس راحتی بیشتر و پاسخ خطی تری را به سرنشینان مژده می دهد. به همین ترتیب، نوع هیبریدی به جهیز ترمز بازطراحی شده مجهز است که هنگام آزاد شدن پدال ترمز، احساس بهتری خلق کردن می کند.مقاله های مرتبط:لکسوس ES مدل 2019 رونمایی شدنسل جدید لکسوس IS برای سال ۲۰۲۱ رونمایی شد

لکسوس ES مقیاس ۲۰۲۲ به رخساره میزان با سیستم ایمنی جدید Lexus Safety System ۲.۵ و مجموعه ای از سیستم های دستیار شوفر عرضه می شود. این مجموعه سیستم پیشگیری از برخورد با لنز دوربین بهبودیافته و رادار موج میلی متری برای افزایش دامنه ی پاسخ را شامل می شود. علاوه براین، این جهیز از امکانات متاخر دستیار چرخش تو تقاطع و دستیار فرمان اضطرارری روزی می سرما.

سیستم کنترل کروز رادار پویا نیز داخل طولانی سرعت ها با قابلیت جدید «سبقت آرام» بهبود یافته است. اگر در پشت خودرویی با سرعت کمتری از سرعت از پیش تعیین شده حرکت کنید، می توانید به راحتی روی دسته ی راهنما فشار دهید و لکسوس ES آماده می شود تا شیار لول را تبدیل دهد. بعد از تحول مسیر، خودرو تا زمان نرسیدن بوسیله سرعت از پیش تعیین شده، به شتاب گیری ادامه می دهد.

از دیگر محدودیت های جدید می نبوغ به عملکرد کاهش سرعت منحنی (Curve Speed ​​Reduction) رمز کرد که می تواند به طور خودکار سرعت خودرو را در پیچ های خاص کمتر کند. سیستم معاون ردیابی خط در زمینه ی نمره سطر نیز بهبود یافته است و می تواند حروف حرکت ادوات نقلیه ی مجاور را در خطوط مجاور بخاطر نبوغ «لول داخل مرکز خطوط» ردیابی کند. لکسوس ES نمونه ۲۰۲۲ از برگ ریزان امسال به نمایندگی های این خودروساز درون ایالات متحده می رسد و معلومات بیشتر داخل خلط زمان نمایش اعلام می شود.بیشتر بخوانید:اولین خودرو هواوی؛ Seres SF5 معرفی شدنسخه هیبریدی مازراتی لوانته با غلبه ۳۳۰ اسب دود معرفی شدفولکس واگن ID.4 خودرو سال ۲۰۲۱ جهان شدنمونه پیش تولید نخستین ابرخودروی چین؛ هونگ چی S9 معرفی شدطرح مفهومی از سدان لوکس لینکلن زفیر شناساندن شد