اینتل در اقدامی ناشیانه، از تصویر مک بوک برای پوستر تبلیغاتی تایگر لیک استفاده کرد

تامز هاردورروز گذشته گزارش داد اینتل تبلیغات «نیکوترین پردازنده ی جهان» برای تراشه ی Core i7-1185G7 در داخل «لپ تاپی باریک و ریختگی» را آغاز کرده است؛ اما داخل کمال تعجب تیم بازاریابی اینتل درون این تبلیغات از مک بوک پرو اپل استفاده کرده اند؛ لپ تاپی که با پردازنده ی نسل یازدهمی تایگر لیک اینتل عرضه نمی شود. 

برای مشاهده در ابعاد اصلی روی تصویر رفعت کلیک کنید

کاربری با صیت ChromiumMoon داخل ردیت تصویری از اعلان اینتل در ساب ردیت r/Mac/ بوسیله وجه اشتراک مجله گذاشته است. کسانی که پست را مشاهده کردند در زمانی کوتاه متوجه شدند در پوستر تبلیغاتی اپل، گوشی آیفون همچنین دیده می شود. همچنین فردی که در داخل تصویر از لپ تاپ می کند، هدفون بیتس روی سر خود دارد؛ بنابراین پوستر تبلیغاتی اینتل پر از محصولات اپل است.

آن طور که کارشناس تامز هاردور می گوید، تصویر در عنصر توسط گتی ایمیجز ثبت شده و در نسخه ی اصلی آن مجیک ماوس اپل هم به چشم می خورد.  متباعد است اپل بخواهد مدلی از مک بوک پرو را با پردازنده ی Core i7-1185G7 همراه کند و به بازار بفرستد؛ البته چنانچه اپل خراش ای نداشته باشد که بتواند از زیاد از دو درگاه تاندربولت 4 پشتیبانی کند، می تواند در حین کار روی استاندارد بعدی، سراغ کاربرد از یکی از پردازند ه های نسل یازدهمی اینتل برود.  مقاله های مرتبط:اینتل درون چند تبلیغ، مک M1 را به تمسخر گرفتمک بوک پرو در ویدیوی تبلیغاتی اینتل، بهتر از مدل پا بر جا به نظر می رسد

مینگ چی کوئو و مارک گارمن (خبرنگار بلومبرگ)، دو تحلیلگری که به طور منظم پروگرام های اپل را پیش بینی می کنند، پیش زیرفون گفته اند اپل منظور دارد در سال جاری خانواده ای بازطراحی شده از لپ تاپ های رده بالای سری مک بوک پرو را نمایش درنگ. گارمن به طور روشن نمدار از مک بوک پروهای جدید به عنوان «نخستین لپ تاپ های رده بالای اپل که استفاده از قطعات اینتل را کنار می گذارند» یاد می بطی ء.

بدین ترتیب به دید می رسد طراح اینتل داخل اقدامی ناشیانه با انتخاب یکی از تصاویر Getty Images، متنی تبلیغاتی روی آن قرار داده و بخاطر مافوق خود قاصد تا به نشانی پوستر تبلیغاتی منتشر شود؛ ظاهرا این طراح نمی دانسته محصولی که در پوستر تبلیغاتی حاضر است هیچ ارتباطی با اینتل ندارد.

به طور معمول چنین اشتباهاتی به حدی بنیادی نیستند که رسانه ها مقاله درباره ی آن ها منتشر کنند؛ اما این بار اوضاع مغایرت می درنگ. M1 اپل رقیب مستقیم اینتل در کلاس لپ تاپ به شمار می آید و اینتل برای انتقاد به عملکرد آن، بنچمارک هایی منتشر کرده است که تحلیلگران می گویند دقت کامل ندارد. اینتل همچنین در شبکه های اجتماعی به مزایای پی سی های ویندوزی نسبت بوسیله مک ها اشاره و جاستین لانگ (بازیگر نقش کاربر مک در تبلیغات Mac vs PC) را استخدام کرد تا پویش تبلیغاتی جدیدی به راه بیاندازد. بیشتر بخوانید:سامسونگ با iTest، اندروید را به دنیای آیفون می آورداپل احتمالا تولید مک بوک و آیپد اپل را به دلیل کمبود قطعه بوسیله تأخیر می اندازدمهندسان چینی با موفقیت حافظه ذخیره سازی و رم تراشه M1 را ارتقا دادندمدل جدید Asus VivoBook Flip 14 با نرخ محور ۶۰۰ دلار رونمایی شدعرضه سرفیس لپ تاپ 4 مایکروسافت با تراشه اینتل و AMD نزدیک است