اینتل با حذف فضای مسموم در چت های صوتی به کمک گیمرها می آید

اگر با غریبه ها ورزش رقابتی آنلاین را امتحان کرده باشید، احتمالا با کاربرانی برخورد کرده اید که هنگام چت صوتی از کلمات هتک حرمت آمیز و آزاردهنده مصرف کرده باشند. رجزخوانی به یکی از عناصر مدلل دنیای گیمینگ آنلاین تحول شده است و تو بهترین حالت، تا حدی سرگرم کننده است؛ اما تو بدترین حالت، هوا را مسموم می یواش و باعث زحمت و آزار کاربران دیگر می شود. برای محلول این مشکل این بار اینتل با هوش مصنوعی پا پیش گذاشته است.

به گزارش techspot، اینتل این بار یواش افزاری به صیت بلیپ (Bleep) (صدای کرنا تفتیش) طراحی کرده است که با استفاده از یادگیری ماشین، جملات تند را درون چت های صوتی فیلتر می بطی ء. استفاده از استعداد بلیپ اختیاری است و ازآنجاکه آستانه ی تحمل افراد درمقابل کلمات رکیک با یکدیگر متفاوت است،اینتل مشت کاربر را بخاطر تعیین سطح سانسور کاملا باز گذاشته است.

کاربران می توانند درجه ی سانسور را روی برخی و اکثر و تمام چت های توهین آمیز تنظیم کنند. همچنین، کسانی که داخل سانسور محتوای آزاردهنده حساس ترند، به دسته بندی های مختلف گفتارهای بیزاری پراکنانه و بی حرمتی آمیز از جمله تبعیض معلولیت، بدنه شرمی، زن ستیزی خواه نژادپرستی می توانند وارد شوند و آن ها را فیلتر کنند. در این دسته بندی ها نیز، می توان به دلخواه منصب ی سانسور را روی هیچ کدام، برخی، اغلب و تمام کلمات توهین آمیز استراحت داد.

برخی این این طور استدلال می کنند که رجزخوانی و استفاده از برچسب های توهین آمیز برای دیگران بخشی از تجربه ی گیمینگ آنلاین است و کاربران باید مقصود این راه رفتارها را داشته باشند؛ اما به گفته ی اینتل، در نظرسنجی از هزاره گیمر آمریکایی ۱۸ تا ۴۵ ساله در سال ۲۰۲۰، مشخص شد نزدیک یک چهارم گیمرها (۲۲ درصد) سپس از مواجهه با فضای مسموم چت های صوتی بی درنگ از بازی خارج شده اند.مقاله ی مرتبط:برد پوشالی یا ارزشمند؛ چرا گیمرها تقلب می کنند

از دیدگاه اینتل، این آمار مدال دهنده ی مشکلی مرموز است که کل صنعت ورزش دیر خواه زود با آن باید مقابله کند. البته این شریک شدن قبول دارد بلیپ گونه حل کاملی برای این دشوار نیست؛ اما معتقد است داخل هر قیافه قدمی داخل مسیر استوار است. بلیپ راحتی است اواخر سال ۲۰۲۱ عرضه شود و به رویت می رسد برای همگی یا دست کمینه همگی ی کاربران سیستم های مبتنی بر اینتل دردسترس قرار گیرد.

دیدگاه شما کاربر زومیت درباره ی فضای مسموم برخی چت های صوتی بازی های آنلاین چیست؟ آیا این فضا بخاطر شما آزاردهنده است؟ آیا ابزاری مشابه بلیپ این صعب را می تواند حل کند؟بیشتر بخوانید:عملکرد بهتر فناوری Nvidia Reflex نسبت بوسیله AMD Radeon Boostسرویس xCloud احتمالا بوسیله اپلیکیشن Xbox ویندوز 10 اضافه می شودبرد پوشالی یا ارزشمند؛ چرا گیمرها تقلب می کنندچت با مردگان؛ گنجایش ی تاریک و بی پرده آواتارهای دیجیتال و جاودانگی مجازیهوش ساختگی با خواندن مغز افراد، چهره های ساختگی جذابی ایجاد می یواش