اینتل آماج های مرموزی در تیزر کارت گرافیک Xe HPG قرار داده است

اینتل چند روز پیش کنفرانس کوتاهی در GDC 2021 برگزار کرد و تو این مراسم شاهد اشاره بوسیله پردازنده ی گرافیکی مورد شوق Intel Xe HPG بودیم. براساس گزارش Wccftech، کاربران تیزبین متوجه نکته ی مهمی در تیزر اینتل شده اند که معلومات جالبی از پردازنده ی گرافیکی این شرکت واضح می کند.

پازل رمزآلودی که اینتل درون تیزر پردازنده های گرافیکی Xe HPG قرار داده است، اولیه بار توسط VideoCardz پیدا شد و جزئیات آن درون توییتر داخل دسترس فراغت گرفت. تیزری که اینتل از Xe HPG منتشر کرد، درون دقیقه ی ۴۲:۰۷ ویدئوی رسوم این همکاری داخل GDC قابل مشاهده است. به دید می رسد دو پازل رمزآلود در تیزر اینتل گنجانده شده اند؛ البته شاید تعداد آن ها بیشتر باشد. دو شمایل رؤیت شده را می توانید در امتداد مشاهده کنید:

توالی عددیِ هفت رقمی (79.0731W) در مقدمه ظاهر می شود و چند نفس پس ازآن تماشایی نمایش کدهای تیره باینری هستیم. کارشناس Wccftech تلاش کرده است کد باینری را ترجمه کند؛ اما حاصل ی کار داخل همه مکان بوسیله غیر از ASCII به کاراکترهایی نامفهوم منتهی می شود. درون ASCII این عبارت به دست می آید: íÐ #. این اتفاق ممکن است ناگهانی باشد؛ اما برخی کاربران از گمان مناسبت بین کد باینری اینتل با دستگاه اعداد مبنای ۱۶ (هگزادسیمال) سخن به میان آورده اند. حتی امکان پذیر است ترادف حرفی رؤیت شده در ویدئو، کمی از پازل بزرگ رطوبت باشد که به زودی بسرنوشت شوم دچار کردن های دیگر آن واضح می شود.  مقاله های مرتبط:کارت گرافیک Xe-HPG اینتل با رهگیری نور و پشتیبانی از حافظه GDDR6 رونمایی شدکارت گرافیک Xe HPG اینتل از توان Mesh Shader پشتیبانی می درنگ

اگر ترادف عددی اینتل کمی از پازل بزرگ زیرفون نباشد، می توانیم معانی مختلفی برای آن توجیه کنیم. 79.07 ممکن است توان طراحی حرارتی (TDP) پردازنده باشد و 31W شاید بوسیله کتاب عرضه اشاره درنگ (سی و یکمین هفته ی ۲۰۲۱)؛ سی و یکمین هفته ی سال جاری میلادی موافق با ۲ آگوست ۲۰۲۱ (۱۱ مرداد ۱۴۰۰) است. در دیدن داشته باشید که فعلا از هیچگاه چیز مطمئن نیستیم، به همین برهان توالی هفت رقمی اینتل امکان دارد به مورد کاملا متفاوتی رمز نرم. چنانچه ایده ای برای حل کردن این معما دارید، حتما آن را با ما تو میان بگذارید. 

آخرین شرکتی که اقدامی این چنینی انجام داد، انویدیا بود که پازلی جالب تو تیزرهای پردازنده های گرافیکی تورینگ استراحت رحم. پازل های انویدیا در عرض چند روز حل شدند. چنانچه پازل اینتل خیلی سخت نباشد، احتمالا درون آینده ای نزدیک جزئیات بیشتری از آن خواهیم شنید. 

Xe HPG نخستین کارت گرافیک گیمینگ اینتل خواهد بود و احتمالا از ۵۱۲ واحد اجرایی به همراه ۴۰۹۶ واحد لحاظ و منطق کاربرد خواهد کرد. کارت گرافیک Xe HPG بازار میان رده را هدف قرار خواهد داد و متجاوز مشتاقیم تا عملکرد آن را درون میدان کارت گرافیک امروزی ببینیم؛ بازاری که به دلایل مختلف وضعیت احسان امتحان نمی کند. اینتل در تلاش است خود را با Xe HPG در راسته کارت گرافیک گیمینگ محک بزند و اگر این پروژه توفیق آمیز باشد، قطعا در سال های آینده کارت های گرافیک قدرتمندتری از سوی تیم آبی مشاهده خواهیم کرد. بیشتر بخوانید:روشی جالب برای دور زدن محدودیت ماینینگ با کارت گرافیک RTX 3060مک بوک پرو تو ویدیوی تبلیغاتی اینتل، بهتر از معیار حقیقی به نظر می رسدAMD برنامه ای برای محدودسازی ماینینگ با کارت گرافیک نداردتراشه گرافیکی AMD Navi 23 احتمالا با 8 گیگابایت حافظه همراه می شوداینتل فناوری Adaptive Boost را برای پردازنده های راکت لیک معرفی کرد