گونه های ویروس کرونا احتمالا درون بدن افرادی با سیستم حمایت کوفته تکامل هویدا کردند

نسخه ای از ویروس کرونا که اواخر سال گذشته تو بریتانیا فاش شد، به دلایل بسیاری تحرک دهنده بود. این راه درست زمانی ظاهر شد که واکسن ها آدم را به پایان دنیاگیری امیدوار کرده بودند و تهدیدی برای نابود کردن این امیدها ایجاد کرد. این اسلوب متجاوز واگیردارتر از متد های سابق حیات و به افزایش سریعی در میزان بستری شدن منجر شد. چیزی که خصوصا بخاطر دانشمندان تعجب آور است، این است که اسلوب ی سابق الذکر بوسیله نظر می رسد بوسیله طور ناگهانی حامل مجموعه ای از جهش ها شده باشد.

به گزارش نیویورک تایمز، ویروس کرونا معمولا با سرعت کمتر ولی به طور مداوم حدود دو جهش در ماه تشنج کسب می کند. اما گونه ی بریتانیا که B.1.1.7 نام گرفته است، ۲۳ تشنج به دست آورد که در ویروسی که مبدا داخل چین شناسایی شد، دیده نمی شود. ۱۷ تک از این جهش ها به طور بی قراری زمان مدتی پس از آن ایجاد شده بودند که متد ی جدید از آخرین جد خویشتن جدا شده وجود.

به گفته ی کارشناسان، عزب یک انگاره ی خوب برای علت این ائتلاف وجود دارد: در مقطعی از زمان، ویروس باید انفراد را که سیستم ایمنی ضعیفی داشته است، آلوده کرده باشد که بوسیله ویروس اجازه داده باشد قبل از اینکه به دیگران نقل مکان شود، برای ماه ها درون بدن بی مانند سازگاری و تکامل روشن بطی ء. دکتر راویندرا گوپتا، ویروس شناس دانشگاه کمبریج گفت به نظر می رسد این توضیح محتمل ترین توضیح ممکن باشد. اگر این ایده درست باشد، پیامدهایی برای برنامه های واکسیناسیون خصوصا در کشورهایی دارد که هنوز واکسیناسیون مردم خود را مقدمه نکرده اند.

دکتر آدام لورینگ، ویروس شناس و پزشک بیماری های عفونی در دانشگاه میشیگان گفت افرادی که سیستم زنهار آن ها ضعیف شده است (مانند بیماران مشغول به سرطان) باید از کسانی باشد که اول از همه واکسن را قبض می کنند. هرچه این گروه سریع تر حراست شوند، خطر اینکه بدن آن ها به محلی بخاطر ایجاد ویروس جستن یافته ی قدرتمند بعدی تحول شود، کمتر می شود. دکتر لورینگ گفت:باید بخاطر محافظت از این جمعیت هر مفید می توانیم ارتکاب دهیم. البته، این امکان پذیر است مبهم باشد. به همان برهان که این افراد پاسح امان زورمند دربرابر ویروس ایجاد نمی کنند، واکسن ها نیز امکان پذیر است به نیکی در آن ها مؤثر نباشند. بنابراین ممکن است به درمان با ترکیبی از آنتی بادی های مونوکلونال نیز نیاز داشته باشند.مقاله های مرتبط:یک عفونت بلندمدت ممکن است روند دنیاگیری کووید ۱۹ را تغییر داده باشدرقابت پژوهشگران بخاطر یافتن داروهای ضدویروسی برای مبارزه با کووید ۱۹آیا ویروس کرونا داخل جهت فرار از واکسن های کنونی تکامل پیدا می کند؟

ویروس کرونا نیز مانند ویروس های دیگر با هر کود تکثیر، جهش هایی به دست می آورد. بیشتر این تشنج ها بی شکوه و گذرا هستند. درون بیشتر افراد، عفونت فعال فقط حدود یک هفته طول می کشد و این زمان آنقدر زیاد تراشیدن و ویروس نمی تواند نهایتا متجاوز از یک جستن قابل توجه کسب نرم.

پژوهشگران در مطالعه ای که هفته ی گذشته در مجله ی Science منتشر شد، گزارش کردند جهش هایی که موجب می شوند ویروس کرونا واگیردارتر شود خواه آن را قادر می سازند تا از سیستم ایمنی فرار کند، متجاوز نادر است. ولی به گفته یکاترینا لیتگو، زیست شناس دانشگاه آکسفورد که هدایت معاینه را برعهده داشته است، چنانچه این پریدن ها عارض دهند و بتوانند نقل مکان شوند، گشادگی ویروس آغاز می شود.

در طول گرداگرد ی چند ماه تا چند سال ویروس مقدور است چندین جستن از این انواع را با حزن ترکیب یواش. دانشمندان با کاربرد از ساعتی مولکولی که تغییرات داخل کشش زمان را ثبت می کند، می توانند این تکامل آهسته را ببینند. ولی تو فردی که سیستم ایمنی ضعیفی دارد، این زمان بندی ممکن است بوسیله میزان زیادی شتاب بگیرد.

مطالعات متعدد نشان داده اند تو فداکار افراد دچار نقص سیستم ایمنی، ویروس می تواند برای بسیار از هشت ماه بماند که زمان و فرصت یدکی برای ادامه ی تکامل آن وجود خواهد داشت. وینسنت مونستر، ویروس شناس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی که هدایت یکی از این مطالعات را برعهده داشته است، گفت: «چنانچه در چندین خال از پیرامون ی عفونت، جمیعت ویروس موجود تو مریض را وارسی کنیم، می بینیم که داخل هر زمان گونه های متفاوتی نمودار می شوند». اگر یکی از این رویه ها که جهش های مهمی را بوسیله دست آورده است، بوسیله فرد دیگری نقل مکان شود، ممکن است به سرعت در پری گسترش نمودار کند و کسی نداند از کجا نمودار شده است، مانند تک متد ای که تو بریتانیا ظاهر شد و شاید نحو های دیگری که در آفریقای جنوبی و برزیل پیدا شدند. دکتر لیتگو درمورد اسلوب ها گفت:فرضیه ی زیاد معقولانه ای است که اسلوب های ویروس از افرادی می آیند که دچار عفونت مداومی هستند. اما با پایین نگه داشتن بها عفونت، تعداد افراد دارای شاق ایمنی را که عفونی می شوند و بنابراین احتمال رخداد چنین رویدادهایی را کاهش می دهید.

البته عیب جهیز پناه اصطلاحی لال است که دربرگیرنده طیف وسیعی از وضعیت (از دیابت پژمان تا آرتریت روماتوئید تا لوسمی و لنفوم) می شود و کارشناسان دراین باره که کدام وضعیت مقدور است به طرز های متاخر منجر شوند، اختلاف رویت دارند. برخی می گویند این سیاهه باید محتوی افراد سالخورده و نیز کسانی که داروهای سرکوب کننده ی سیستم ایمنی مصرف می کنند و کسانی که مجموعه ی زورمند از آنتی بادی ها را تولید نمی کنند، باشد. پل دوپرکس، مدیر مرکز تحقیقات واکسن در دانشگاه پیتسبرگ گفت:ما از واکسن ها می دانیم که آنتی بادی ها ابهت دارند. بسیار مهم است که افرادی را که سیستم حمایت سرکوب شده ای دارند که عملکرد سیستم امن آن ها تمام نیست، تک نظارت قرار دهیم.

طبیب لورینگ گفت او بیشتر سراسیمه افرادی است که دستخوش سرطان های مرتبط با خون مانند لوسمی هستند، اما درمورد کسانی که داروهایی مانند هومیرا یا انبرل را کاربرد می کنند که بخاطر درمان آرتریت روماتوئید تجویز می شود، متجاوز نگران نیست. او گفت این نوع متفاوتی از سرکوب امنیت است و مطمئن نیستیم که به ایجاد گونه های جدید ویروس کمک بطی ء.

دکتر لورینگ خاطرنشان کرد فداکار افراد دارای جهیز امن ضعیف ویروس های دیگر را به مدت طولانی منتقل می کردند. مردی در انگلیس ویروس فلج اطفال را بوسیله مدت حداقل ۲۸ سال دفع می کرد. دیگران عفونت های مداومی با ویروس های آنفلوانزا یا نوروویروس داشته اند. او گفت: «مدت ها با این سیلان برخورد داشته ایم. ولی درمورد کووید ۱۹ در نمونه عظمت با آن روبه رو هستیم».

کارشناسان تأکید می کنند که صرف دیدن از خطرات، مهم است که افراد دارای نقص جهیز ایمنی را مذمت نکنیم. درعوض، باید پیاده شدن محدود کردن مواجهه ی آن ها با ویروس تمرکز کنیم. دکتر دوپرکس گفت: «بیایید واکسن ها را بوسیله مردم برسانیم، فاصله گیری و پوشیدن ماسک را بوسیله دهش احترام گذاردن کنیم. هر موثر که بتوانیم برای اسکان پاشیدن ویروس اجرا دهیم، واقعا بسیار عمده است».بیشتر بخوانید:کشف ویروس کرونا تو دل بسیاری از افرادی که به سبب کووید ۱۹ از جهان می روندلایه رنگ بندی شهرها براساس فردی های کرونایی بوسیله نشان افزودن شدرقابت پژوهشگران برای یافتن داروهای ضدویروسی برای مبارزه با کووید ۱۹ورود بوسیله ۴۰ شهرستان کشور از امروز تا انتهای نوروز ۱۴۰۰ ممنوع استوزارت بهداشت از ایمن بودن اولین واکسن ایرانی کرونا خبر داد