FATF دستورالعمل های نمایش دهندگان خدمات درون مملکت رمزارز را به روز می کند

دسته اختصاص ی رفتار مالی (FATF) تصمیم دارد دستورالعمل های خویشتن برای ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزی و رمزارز را به روزرسانی کند و مقرراتی همه جانبه نمایش بدهد که صرافی ها، عرضه دهندگان کیف پول، پلتفرم های امانت داری و مواردی این چنینی را شامل می شود. این مدرک به روزشده انگیزه مشاوره ی عمومی افراد اصلی ذی نفع تو دسترس خواهد حیات.

براساس گزارش کوین تلگراف به نقل از بیانیه ای که FATF روز پنج شنبه صادر کرد، تصمیم این موسسه بخاطر به روزرسانی دستورالعمل های عرضه دهندگان خدمات دارایی های ارزی (VASP) نتیجه ی مجمع ی سه بسرعت ای با حضور تمامی اعضای این سازمان حیات. این موسسه بین دولتی که بر سیاست های مبارزه با پول شویی و تأمین مالی تروریسم تمرکز دارد، درون بخشی از بیانیه ی منتشرشده خاطرنشان کرده است که دستورالعمل های به روزشده تا دو هفته ی دیگر منتشر می شوند.

دستورالعمل جدید، بوسیله روزرسانی سندی خواهد بود که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد و سر عروج (Travel Rule) را با VASP-ها متجانس کرد. سر سفر FATF از تمامی نمایش دهندگان خدمات دارایی های ارزی می خواهد اطلاعات تراکنش های مربوط بوسیله گیرنده ها و فرستنده های رمزارز را در پلتفرم هایشان بوسیله اشتراک بگذارند. FATF در سند بررسی دوازده ماهه ی خود که در ژوئن ۲۰۲۰ منتشر شد، اخبار کرده بود که تو پیاده سازی سر سیر تکاملی رمزارز پیشرفت هایی حاصل شده است. گزارش پیشین این دایره نشان می داد که VASP-های جماز در ایالات متحده، تا کمیت زیادی با قوانین جدید سازگار هستند.مقاله های مرتبط:تعداد تخمینی کاربران رمزارز از ۱۰۰ میلیون نفر گذشتتتر به صیقلی ۱۸٫۵ میلیون دلار و انتشار اطلاعات ذخایرش محکوم شد

البته براساس اخباری که پیش برنده منتشر شده است، کشورهای آسیایی در اجرای قاعده سفر FATF پیش گام هستند و صرافی هایی در سنگاپور و زور ی جنوبی با قوانین یادشده بیشترین سازگاری را دارند. دستورالعمل به روزشده ی گروه ویژه ی رفتار مالی که در آینده برای ارزهای دیجیتال و VASP-ها منتشر خواهد شد، تراکنش های نظیر به بسان رمزارزها و ارزهای دیجیتال دنج یا استیبل کوین ها (Stablecoin) را همچنین شامل می شود.

براساس اطلاعیه ی FATF، بازخوردی که از مشاوره ی اشتراکی دستورالعمل های به روزشده حاصل می شود روی بخشی از دستورالعمل بازپسین این راه اندازی برای VASP-ها و رمزارزها که تو ژوئن ۲۰۲۱ منتشر می شود تأثیرگذار خواهد حیات. حاجت FATF به نظارت ریسک محور روی ارز دیجیتال و VASP-ها برای مبارزه با پول شویی و تأمین مالی تروریسم پابرجا باقی می ماند؛ اما لازم است به این نکته توجه شود که بیع ی جاهل عرفی رمزارز بی آرامی چنان رو به کاهش است.

داخل گزارش Chainalysis، مشارکت اطلاعاتی حوزه ی بلاک چروک درباره ی جرایم مربوط به رمزارزها درون سال ۲۰۲۰، درون بازه ی زمانی یادشده تنها ۰٫۳۴ درصد از تمامی فعالیت ها در ارزهای دیجیتال، مختص به تراکنش های مرتبط با خطا وجنایت بود. در واقع، بی آرامی نسبت و هم ارزش دلاری اصلی جرایم مربوط به رمزارزها بین سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کاهش یافته است.بیشتر بخوانید:با جهش ۴۲ درصدی قیمت ADA، کاردانو به سومین رمزارز ارزشمند تبدیل شدرقابت جهانی رایانش کوانتومی؛ برنده ی این مشق کدام ناحیه است؟تصاحب نکردن نتفلیکس؛ ارشد ترین اشتباه استراتژیک اپل در دهه اخیرماینرها تو یک فصل ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار درآمد بخاطر انویدیا به ارمغان آورد ه اندتعداد تخمینی کاربران رمزارز از ۱۰۰ میلیون نفر گذشت