دبیر شورای عالی فضای مجازی: هیچ مخالفتی با اینترنت ماهواره ای نداریم

دبیر مرکز ملی فضای مجازی چند روز پیش، از تشکیل کارگروه هایی برای مواجهه با خدمات اینترنت ماهواره ای خبر عدالت تا حکمرانی فضای مجازی قلمرو دچار خدشه نشود. حال ابوالحسن فیروزآبادی با ارائه ی توضیحاتی اعلام می کند که این مرکز هم زمان با سعی جهت کم کردن وابستگی به خارج، هیچگاه مخالفتی برای استفاده از اینترنت ماهواره ای ندارد.

فیروزآبادی درون گفت وگو با ایرنا تصریح کرد: «بدبختانه در عکس العمل اعلام مربوط بوسیله تشکیل کارگروه اینترنت ماهواره ای، بیشتر جنبه ی محدودسازی اینترنت مدنظر استراحت داده شد درحالی که نگاه ما این وجود که برای این تحول بزرگ که در دنیا اتحاد می افتد، باید تمهیدات مناسبی پیش بینی کنیم.» به گفته ی فیروزآبادی، این آماده سازی هم تو حوزه ی هنجار گذاری و حزن فنی است. او تکثیر کرد:در حوزه ی فنی، ما در دو سپس در حال معاینه هستیم. یک بعد، شبکه ی ثابت است که این شبکه باید بوسیله مراتب سرو های بهتری از منظومه های ماهواره ای بوسیله مردم ملک ارائه کند.مقاله های مرتبط:دبیر شورای عالی فضای رمزی: کاربران اینترنت ماهواره ای در ایران باید مجوز کسب کنند

دبیر شورای عالی فضای مجازی اضافه کرد که مرکز ملی فضای مجازی بوسیله دنبال آن است که شاخص های خدماتی شبکه مدلل را افزایش دهد؛ همچنین تمهیداتی در حوزه ی فضایی اندیشیده شده تا علیل مجهز شود که همدستی های خصوصی بتوانند با دستیار بخش های دولتی به صورت مشارکت اشتراکی – خصوصی، منظومه ی کوچک ماهواره ای ملی راه اندازی کنند؛ بدین وسیله، وابستگی ۱۰۰ درصدی به کشورهای دیگر در این حوزه قطع می شود. فیروزآبادی همچنین گفت: «مایل هستیم از این منظومه های ماهواره ای حتما درون نقاط دورافتاده ی کشور کاربرد کنیم.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزودن کرد که کشور باید در ساخت و پرتاب ماهواره هم دانا مرزوبوم ی تاسیس ماهواره های «کیوب ست» شود که خصوصی ساخت منظومه های ماهواره ای است. او درون همین خصوص شناسایی رحم که ایران درون حال مذاکره با چروک و روسیه است تا اگر امکان داشته باشد، از همکاریآن ها در رسیدن به این هدف استفاده شود. به گفته ی فیروزآبادی:این کشورها نیز پروژه هایی دراین باره دارند و طبق دستور کار ی زمان بندی شان، منظومه های ماهواره ای را بوسیله قیافه پایلوت داخل مدار قرار خواهند داد و [امیدواریم] بتوانیم کار مشترکی در این مرزوبوم داشته باشیم.

فیروزآبادی تأکید کرد که داخل کارگروه های متنوع مقرراتی، حقوق بین الملل، توسعه ی حوزه ی فضایی و توسعه ی شبکه ی ثابت و شبکه موبایل ناحیه داخل دست مطالعه است تا ظهر مشقت ها جبران شود. وی تأکید کرد: «تلاش ما پهلو این است که تا جایی که امکان دارد، از منظومه های ماهواره ای بی حاجت باشیم، ولی به هیچ اسکناس به دنبال ممنوعیت استفاده از این تحول بزرگ که درون دنیای فناوری بوسیله بود آمده نیستیم.»

لب عکس کاور: پایگاه شناسایی رسانی KHAMENEI.IRبیشتر بخوانید:بایا با تنخواه گذاری ۲ هزار میلیارد تومانی مبدا به کار کردهمه گیری ویروس کرونا تو ایران از نگاه آمار و ارقام [به روزرسانی: ۴ اسفند ۹۹]شاتل موبایل داخل بیست و یکمین نمایشگاه تلکام فناوری های جدید خود را به نمایش می گذاردمدیرعامل ایرانسل: ایرانسل آماده است درون سراسر کشور سایت 5G تأسیس کندسایت 5G ایرانسل در شیراز برای دسترسی عمومی راه اندازی شد