وزیر بهداشت: ویروس کرونا جهش یافته کاملا درون ایران پخش شده است

بوسیله گفته ی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت یک زن ۷۱ ساله در تهران که هیچگاه سفری نداشت، اجل یک نفر در آبیک قزوین و بیمارستان هشتگرد اثبات شده که ویروس جهش یافته که در بریتانیا خبر شده، کاملا داخل ایران پخش شده است. بوسیله گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وزیر بهداشت گفت با این پیوستگی باید فرض کنیم که می توان این ویروس را زیر پوست هر شهر، بخانه برگشتن و خانواده ای تو ایران پیدا کرد.

سعادتمند نمکی تکثیر کرد که وجود ویروس جهش یافته ی کرونا، زنگ خطر موکد برای مدیریت کرونا است. او گفت: «این ویروس، با اقتدارترین نظام های بهداشتی و درمانی در اروپا را بوسیله زانو داخل آورد. روزهای سختی برای ما آغاز می شود و بنابراین باید خودمان را برای مبارزه با چموش ترین ویروس جهش یافته ی کرونا آماده کنیم.»

بااین حال، به گفته ی وزیر بهداشت، متد مبارزه با ویروس جهش یافته هیچ فرقی با ویروس کرونا قبلی ندارد و تنها، تشدید مراقبت ها و رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی اهمیت دارد. وزیر بهداشت داخل همین زمینه اشاره کرد که استاندارد پاسداری پروتکل های بهداشتی تو شادگان استان خوزستان تقریبا به صفر رسیده و همین حکم سبب شده تا به همین اندازه، تماشاگر قرمز شدن چند دهکده داخل خوزستان باشیم.

وزیر بهداشت درون امتداد اضافه کرد که «انگلیسی ها به دروغ داخل ابتدا گفتند پاشیدن این ویروس ۳۰ تا ۷۰ درصد افزایش یافته»، درحالی که اکنون مشخص شده سرایت آن بیشتر است. نمکی گفت:مقاله های مرتبط:آیا محدودیتی برای جهش ویروس کرونا وجود دارد؟چرا راه های متاخر ویروس کرونا درحال انتشار تو سراسر دنیا هستند؟اگر واکسن کووید را دریافت کنید، هنوز امکان پذیر است دیگران را عفونی کنید؟ویروس جهش یافته کرونا بسیار باغی است و قدرت سرایت و بیماری زایی بالا و مرگ و میر به مراتب اعلی از ویروس قبلی دارد. الان باید تامل کنیم که این ویروس تشنج یافته همگی جا چرخیده است. گفته بودم که ویروس کرونا پاسپورت نمی خواهد. همان نعوظ که ویروس ووهان همگی جا را تسخیر کرده، ویروس جنبش یافته ی انگلیسی نیز می تواند این فقره را انجام بدهد و در دورترین نقطه این سرزمین غم خویشتن را نشان بدهد.

نمکی پیش بینی کرد که اگر اصول بهداشتی تجلیل نشود، ورود به موج متاخر کرونا سهمگین و وزین خواهد حیات و همه را گرفتار می بطی ء. بر همین اساس، وزیر بهداشت بر ایفا تست های بیشتر تأکید کرد. وی گفت:داخل کنار تست های امتیاز سریع، باید تست های PCR اندوه عمل شود. چنانچه بیمار نشان داری دیدیم که هر دو تست او منفی بود اندوه نباید رها شود. حتما مکرر باید این ناسالم تست شود. حتما باید مقیاس های این ناسالم برای تست های NGS به سه مرکز کالج بهداشت، انستیتو پاستور و معاونت تحقیقات و فناوری ارسال شود.

وزیر بهداشت اضافه کرد که تنوع ژنتیکی در ایران، تیک کرونا تنها مختص بوسیله ویروس انگلیسی یا آفریقای جنوبی نیست و ممکن است جهش های جدید در تو مرزها رخساره دهد یا از کشورهای همسایه، تیک های ویروس پا به مرزهای ما بگذارند.بیشتر بخوانید:چرا پیدایش داروهای ضدویروس برای کووید و بلای ناگهانی های دیگر بغرنج است؟تغییرات اقلیمی یکی از عوامل اساس ساز ظهور کووید ۱۹ استهمه گیری ویروس کرونا در ایران از نگاه آمار و ارقام [به روزرسانی: ۲۵ بهمن ۹۹]آیا محدودیتی برای جهش ویروس کرونا بود دارد؟فصل آینده ی آنفلوانزا می تواند بسیار غیرعادی و بد باشد