واکسن آنفلوانزا خطر بروز علائم جدی کووید ۱۹ را تو کودکان کاهش می دهد

وقتی ویروسی در سلول جای گرفت، ویروس های دیگری که موفق می شوند بوسیله سلولی باخبر شوند که قبلا آلوده شده ، مقدور است نتوانند به نحو عادی خود پاسخ دهند. مطالعه ی جدیدی که در وب سایت ساینس الرت گزارش شده است، نشان می دهد که SARS-CoV-2 ممکن است در برخی از جمعیت ها پس از واکسن های کاملا غیرمرتبطی متشابه واکسن های آنفلوانزا یا پنوموکوک فضای کمتری برای رشد داشته باشد. آنجالی پاتوردان، فنی روماتولوژی اطفال درون دانشگاه میسوری می گوید:برملا شده است که رشد ویروس می تواند با عفونت ویروسی سابق مهار شود. این پدیده «مداخله ی ویروس» نامیده می شود و حتی زمانی می تواند عارض دهد که متشابه مورد واکسن آنفلوانزا، بدوی ویروس مهاجم ویروسی غیرفعال باشد.

داخل اوایل دنیاگیری، این نگرانی بود داشت که ترکیب کووید ۱۹ و آنفلوانزا در زمستان شرایط قباحت ابداع کند و چنین تخیل می شد که عزل بد آنفلوانزا که کووید ۱۹ نیز در آن شیوع می یابد، به اجل و میر بیشتری می تواند منجر شود. خوشبختانه این اتفاق نیفتاده است؛ اما هنوز سؤالات بی پاسخی درباره ی این موضوع حیات دارد که چگونه ویروس ها و واکسن های دیگر روی SARS-CoV-2 تأثیر می گذارند.

برای کشف این موضوع، گروهی از پژوهشگران هر مورد مثبتی از کووید ۱۹ را مطالعه کردند که از ۱ فوریه تا ۳۰ آگوست ۲۰۲۰ داخل سیستم بیمارستان کودکان آرکانزاس یافتند که درمجموع، ۹۰۵ مریض ۲۰ ساله و بالغ نمدار را دربرگیرنده می شد. پژوهشگران میزان بیماری آن ها و نیز وضعیت واکسیناسیون را اندوه برای آنفلوانزا و هم برای بیماری پنوموکوک تجزیه و تحلیل کردند.مقاله های مرتبط:واکسن آنفلوانزا چگونه بوسیله مبارزه علیه کووید ۱۹ کمک می کندآیا امکان ترویج ویروس کرونا پس از واکسیناسیون بود دارد؟معمای ویروسی: آیا یک عفونت می تواند از عفونت دیگر پیشگیری کند؟

نتایج اضطراب انگیز بود. احتمال ابتلای کودکان دریافت کننده ی واکسن آنفلوانزا در آن فصل به موارد شدید کووید ۱۹ درمقایسه با کودکان واکسینه نشده کم بود. نتیجه ی مشابهی را می نبوغ برای کسانی همچنین مشاهده کرد که کاملا دربرابر بیماری پنوموکوک واکسینه شده بودند. احتمال داشتن علائم تنفسی داخل افراد گرفتن کننده ی واکسن پنوموکوک اندک بود. پژوهشگران درون مقاله شان نوشتند:براساس این مشاهدات، تخیل می کنیم که عالمگیر بیشتر کووید ۱۹ در جمعیت اقلیت ها ممکن است به جاهل از نابرابری های بهداشتی، مدال دهنده ی نرخ اندک واکسیناسیون آنفلوانزا پنوموکوک آن ها باشد.

البته هیچ یک از واکسن های مذکور راه حلی جادویی نبودند و تغییرات مشاهده شده اندک بود؛ اما همین تغییرات کمینه تو سطح انباشتگی می تواند به معنای استخلاص جان مردم باشد. همچنین، لازم است به تفکر بسپاریم که کودکان به طورکلی دربرابر ابتلا به موارد علامت دار کووید ۱۹ اندک مستعد هستند؛ ولی اکنون می دانیم آن ها گاهی می توانند عاری ناتندرست شدن حامل ویروس های یدکی باشند. پاتوردان گفت:عمل استیناف در جمعیت اطفال خطیر است؛ زیرا کودکان درون ارجاع ویروسی نقش مهمی ایفا می کنند. درک وابستگی و بی قراری زیستی ویروس های دیگر درکنار کووید ۱۹ و دانستن وضعیت واکسیناسیون کودک مریض مقدور است بوسیله اتحاذ استراتژی های ارزان بخاطر دستیابی بوسیله بهترین نتایج کمک کند.

پژوهشگران امیدوار هستند پژوهش جدید آن ها بوسیله مطالعه بیشتر درباره ی روابط میان واکسیناسیون های ظاهرا غیرمرتبط و علائم کووید ۱۹ در مدل های بزرگ نمدار از جمعیت عمومی منجر شود.

پژوهش جدید داخل روزنامه ی Cureus منتشر شده است.بیشتر بخوانید:امتیاز زودهنگام آلزایمر به دستیار هوش مصنوعیهر آنچه باید درباره ی سوگیری شناختی بدانیمتأثیر بی خوابی بر زندگی انسانبلومبرگ: وضعیت میدان تراشه مقدور است بسیار بدتر شودعملکرد واکسن آسترازنکا دربرابر واریانت ویروس کرونا داخل آفریقای جنوبی رضایت بخش نیست