استارتاپ ژاپنی ساعتی هوشمند با توانایی پیمانه گیری قندخون تولید کرده است

AاستارتاپGHAROOOON ها به نمایشگاه CES بوسیله عنوان فرصتی عالی بخاطر رونمایی جدیدترین دستاوردهایشان در مملکت ی فناوری نگاه می کنند و امسال همچنین داخل نمایشگاه CES 2021، این استارتاپ ها محصولات جالبی رونمایی کرده اند. استارتاپی ژاپنی با حضور درون CES 2021 می گوید توانسته است یکی از مشکلات بزرگ فناوری های مربوط به بینش پزشکی را برطرف کند و دستگاهی ارائه دهد که می تواند مداوم و نادرون رو (Noninvasive) روی قندخون نظارت کند.

استارتاپ ژاپنی Quantum Operation Inc در چند نفس اخیر روی محصولی پوشیدنی حکم کرده و موفق شده است آن را به مرحله ی پروتوتایپ (پیش تولید) برساند. ظاهرا پروتوتایپ گجت پوشیدنی Quantum Operation Inc می تواند ازطریق مچ دقیقا نمونه قندخون را اندازه بگیرد.

این پروتوتایپ مشابه اپل واچ بوسیله نظر می رسد و طیف سنجی کوچک دارد و ازطریق این طیف سنج، خون را به عزم معادل گرفتن استاندارد قند آن اسکن می بطی ء. بیانیه ی مطبوعاتی Quantum Operation Inc اعلام می یواش ساعت هوشمند این شرکت افزون به خشکی امدن قطع گرفتن قندخون می تواند روی دیگر علائم خطیر بدن بسان ضربان دل نظارت کند و حتی نوار قلب (ECG) کاربر را بگیرد. گجت هایی که بتوانند به سیاق نادرون رو قندخون را اندازه بگیرند، در بصیرت پزشکی و صنعت پوشیدنی ها متجاوز مهم هستند

براساس گزارش خبرگزاری انگجت، Quantum Operation Inc می گوید برخی مواداولیه ی اختصاص با اقتدار طیف سنجی به خودِ ساعت و سد آن اضافه کرده است. محدودیت که ساعت را به مچش می بندد، برای استعمال از مواد یادشده باید روزگار را رک و با مراجعه به بسرنوشت شوم دچار کردن تنظیمات، گزینه ای خاص را فعال کند. پس از حدودا ۲۰ ثانیه، داده های مربوط بوسیله سنجش معیار قندخون روی صفحه نمایش ساعت پدیدار خواهد شد.

انبازی Quantum میل دارد تو آینده بتواند گجت پوشیدنی خود را به مؤسسه های بیمه و ارائه دهندگان خدمات سلامتی عرضه دهد. نیز می گوید قصد دارد از داده هایی بخاطر اهداف تحقیقاتی استفاده نرم که از وضعیت سلامتی کاربران روزگار هوشمندش جمع آوری می شود. 

Quantum Operation نمونه ای از داده های جمع آوری شده ی روزگار هوشمند خود را با داده هایی مقایسه کرد که مایه اندازه گیری قندخون با معروفیت FreeStyle Libre ثبت کرده است. در شرایط فعلی، به رویت می رسد اختلاف درخورتوجهی بین این دو مجموعه از داده ها دیده می شود. این موضوع برای کسانی بسیار عظمت دارد که از دستگاه های امروزی به مشیت گلچین بها مصرف انسولین مصرف می کنند.

فرایند اندازه گیری نادرون رو قندخون اتحاد متجاوز مهمی برای صنعتی پزشکی محسوب می شود و بوسیله همان قطع بخاطر برندهای تولیدکننده ی گجت های پوشیدنی وقار دارد. آمار نشان می دهد یک نفر از هر دَه آمریکایی مبتلا به دیابت است و پزشکان هشدار داده اند اغتشاش چاقی در حال افزایش است و باعث می شود حساب افراد مبتلا بوسیله دیابت افزایش جوی. افراد دیابتی بخاطر حفظ سلامتی موجودی مجبور هستند سراغ آزمایش های قندخون سرانگشتی یا دستگاه های خصوصی پزشکی بروند. در پنج سال اخیر، باهم اتحاد کردن هایی بسان Dexcom و Abbott فیروز شده اند راه هایی بیابند تا سیستم های بازرسی روی قندخون را بوسیله ساعت های هوشمند متصل کنند تا بتوان ساده تر به داده ها دسترسی جلوه گر کرد. 

مدت ها است که باهم اتحاد کردن های فعال درون صنعتی گجت های پوشیدنی به عقب راهکاری سهل تر به قصد نظارت روی قندخون می گردند که احتیاج نباشد نوک انگشت زخم شود. متأسفانه هیچ یک از شریک های مملکت ی فناوری تاکنون قاهر نشده اند نسخه ای از این فناوری را در سطح تجاری بوسیله مرحله ی نظریه برسانند.

در سال ۲۰۱۷، شرکتی با معروفیت PKVitality درون نمایشگاه CES درگاه یافت و ساعتی معرفی کرد که در پنل پشتی اش بوسیله مجموعه ای از سوزن ها با طول ۰٫۵ میلی متر مجهز بود. سوزن های قرارداده شده روی زمانه می توانستند مایع میان بافتی را از پوست جمع آوری کنند. بااین حال، این روش را نمی توانیم نادرون رو خطاب کنیم؛ در مدت سوزن ها دانا بدن می شوند. براساس  فداکار از گزارش ها، اپل برای زمان زیادی روی پلتفرمی به اراده نظارت روی قندخون فقره کرده است و زمان آغاز تلاش های اپل تو این مرزوبوم به پیش از جابجایی استیو جابز برمی گردد. گفته می شود اپل سال ها است روی گجت های پوشیدنی با اقتدار اندازه گیری قندخون کار می بطی ء

درون همان سال طبق فدایی شایعه ها، اپل آزمایشگاهی مجزا خلق کرده است تا ازطریق آن تحقیقات گسترده ای آغاز کند. این تحقیقات تو تلاش بودند راهکاری برای پیمانه گرفتن قندخون کاربر ازطریق گجت های پوشیدنی برملا کنند. سال ۲۰۱۸، خبرگزاری اپل اینسایدر نوشت پتنتی پیدا کرده است که بوسیله اپل فرع دارد. این پتنت علامت می انصاف که اپل می کوشید از تکنیک طیف بینی جذبی برای نظارت روی سطح قندخون کاربر استعمال کند.

گفته می شود کارمندان پیشین C8 MediSensors در آویشن نهان اپل بخاطر ساخت دستگاه قندخون حضرت دارند. C8 MediSensors درون اوایل دهه ی گذشته ی میلادی تکاپو کرد این طور محصولی بسازد؛ ولی تقلا هایش به مولود نرسید. همکاری هایی بسان جنرال الکتریک مجموعا ۶۰ میلیون دلار درون C8 MediSensors سرمایه گذاری کردند؛ اما این شرکت درنهایت در سال ۲۰۱۳ تعطیل شد. پروفایل C8 MediSensors در وب سایت MIT Tech Review مربوط به سال ۲۰۱۴ است. داخل این پروفایل آمده است این شرکت نتوانسته مشکل تغییرپذیری داده ها را برطرف کند.  مقاله های مرتبط:دیابت خواه مصیبت قند: از علائم بیماری تا درمان آنپچ پوشیدنی که با کاربرد از معیار ی عرق، نمونه قندخون را تشخیص می دهد

در سال های گذشته، تکنیکی با نشانی طیف سنجی رامان (Raman Spectroscopy) روی کار آمده است تا برخی مزایا به همراه بیاورد.  سال ۲۰۱۸، گروهی از محققان داخل دانشگاه میزوری و مؤسسه ی فناوری ماساچوست (MIT) متوجه شدند لیزری که درون کابل فیبر نوری قرار گرفته باشد، وقتی روی مچ دست فشار داده شود، قندخون را می تواند بسنجد. در آن زمان، محققان گفتند این جهیز خاص می تواند داده هایی ارائه دهد که دقتشان در اندازه دستگاه های امروزی تعیین قندخون است. 

هنوز زمان اضافی تا فرارسیدن عهد قرارگرفتن فناوری های این چنینی درون محصولات واقعی پاینده مانده است؛ اما اگر Quantum علامت دهد توانسته از فدایی مشکلاتی جلوگیری کند که رقبایش با آن ها مواجه شده اند و دقت فناوری اش را به وزن مطلوب برساند، قطعا تو راسته تو مجلس توجه استراحت خواهد گرفت. بیشتر بخوانید:پردازنده های AMD Ryzen 5000 Mobile کلاس لپ تاپ رونمایی شدندبی ام و مدل جدید جهیز iDrive را در CES 2021 به نمایش گذاشتموفلین؛ حیوان شوهردار رباتیک فراهم بوسیله ادراک تقلبی و قشری دوست داشتنیگوشی ال جی رولبل در سال ۲۰۲۱ به راسته می آیداطلاعات و ویدئو متاخر از خودرو Vision-S S سونی منتشر