تلویزیون های Neo QLED سامسونگ با فناوری مینی LED رونمایی شدند

سامسونگ همان نعوظ که مدتی پیش اخبار کرده بود، سرانجام مراسمی جدید برگزار کرد. در مراسم آنلاین سامسونگ شاهد رونمایی مجموعه ی جدیدی از تلویزیون های هوشمند بودیم. شرکت اجبار ای مدل بهتر تلویزیون های 8K و 4K HDR  خود را بخاطر سال ۲۰۲۱ رونمایی کرد.

همچون ال جی (LG) و تی سی ال (TCL)، سامسونگ نیز غرض محزون است بخاطر تولید تلویزیون هایش سراغ جهیز پرتو پس بن ی دقیق تازگی که از فناوری مینی LED نشئت می گیرد برود. فناوری مینی LED باعث می شود تلویزیون های جدید نسبت به تلویزیون هایی که دارای سیستم Full Array Local Dimming (نوردهی موضعی آرایه ی کامل) هستند کنتراست و کیفیت تصویر بهتر داشته باشند. به علاوه تلویزیون های متاخر مینی LED عملکرد بهتری نسبت بوسیله تلویزیون های QLED LCD سامسونگ که بارها موردتحسین استراحت گرفته اند، عرضه خواهند داد. 

سامسونگ توانسته است بهبودهایی پدیدار تو فناوری مینی LED ایجاد کند و به همین دلیل تصمیم گرفته است از نام اختصاصی Neo QLED بخاطر فناوری مینی LED خود استفاده کند. فناوری مینی LED قرار است در چند نمونه متنوع از تلویزیون های سامسونگ در سال ۲۰۲۱ حضور فاحش کند.

دو تلویزیون از تلویزیون های موردبحث، صراحت 8K دارند و با نام QN900A (مدل متاخر تلویزیون پیشرفته ی 8K QLED سال ۲۰۲۰ با حاشیه های بسیار مخلوق) و QN800A شناخته می شوند. بوسیله غیر از دو تلویزیون یادشده، سه تلویزیون دیگر را داریم که با شهرت های QN95A و QN90A و QN85A شناخته می شوند و داخل دسته ی تلویزیون های 4K سامسونگ جای می گیرد. 

مینی LED به سامسونگ امکان می دهد چراغ های LED بیشتری را درون تلویزیون های رده بالایش بگنجاند تا فرایند کنترل روشنایی به شکلی بهتر عمل بگیرد

کنار اساس گزارش خبرگزاری ورج، سامسونگ مدتی پیش نشست ای مخصوص را با جناب اصحاب رسانه درون شهر نیویورک برگزار کرده است تا جدیدترین تلویزیون هایش را به آن ها نشان دهد. آن طور که ورج می گوید، قوانین فاصله گذاری اجتماعی در این مجمع پاس شده و تمامی حضار ماسک به قیافه زده اند.  تلویزیون های سری Neo QLED سامسونگ گستره ی رنگی عریض کوانتوم دات را حفظ می کنند

سامسونگ می گوید چراغ های LED موجود در تلویزیون های مینی LED این شرکت نسبت به چراغ های LED موجود داخل تلویزیون های مبتنی پیاده شدن سیستم Full Array Local Dimming تا ۴۰ مقابل کوچک خیس هستند.

در تلویزیون های عادی، مفهومی مادون عنوان «مناطق نوری» تحسین می شود که مطابق با آنچه در نمایشگر قیافه می دهد، روشن و خاموش می شوند. استراحت اعطا کردن LEDهای بیشتر داخل فضایی کوچک تر باعث می شود سیستم تلالو پس زمینه به شکلی کنجکاو برنده عمل کند و بغرنج Blooming تا حد محسوسی کاهش یابد. Blooming هاله ای است که گاهی اوقات در پرگیر اشیاء پرنور تو پس زمینه ی مشکلی در تلویزیون های LCD می بینید. در این شرایط، نور به در سرزمین ی نوری دیگر چاک می بطی ء و این مشکل پیش می آید. 

ال جی پیش تر داخل حوزه ی تلویزیون های مینی LED ورود کرده و درون تلاش بوده است تا با اعداد و ارقام بازی کند. ال جی ادعا کرد تلویزیون های جدیدش دارای تقریبا حداکثر ۳۰٬۰۰۰ چراغ LED کوچک هستند و حداکثر ۲٬۵۰۰ ناحیه ی نوری دارند. بااین حال سامسونگ غرض پژمان است درباره ی تعداد دقیق چراغ های LED صحبت نکند. درون نظر داشته باشید که همچون سال های قبل، تلویزیون های متاخر سامسونگ، گستره ی رنگی وسیع تلویزیون های کوانتوم دات را حفظ کردن می کنند (دست افزار Q در عبارت QLED بوسیله همین انتزاعی است).

تلویزیون های QLED سال ۲۰۲۱ سامسونگ در جدیت هستند که عمر را برای گیمرهایی که به تازگی کنسول های دوده نهمی را خریداری کرده اند سهل نم کنند. این تلویزیون ها میزبان حالت گیم بار (Game Bar) هستند که باعث می شود بتوانید در زمانی سریع به تنظیماتی همانند مقدار نوسازی (رفرش ریت) و نسبت تصویر و موارد این چنینی دسترسی پیدا کنید.

به علاوه مزیت های میزان HDMI 2.1 نظیر صراحت 4K با بها ۱۲۰ فریم برثانیه و ارج نوسازی تغییرپذیر و حالت تأخیر کم خودکار و eARC در تلویزیون های جدید سامسونگ پشتیبانی می شوند. البته در مقیاس های پایین رده ی تلویزیون های جدید سامسونگ برخی از توان ها را از دست می دهید. سامسونگ نسبت های فوق عریض ۲۱:۹ بوسیله ۳۲:۹ را که متعلق بوسیله ماینتورهای گیمینگش هستند، به تلویزیو ن های هوشمندش نیز می آورد تا بتوانید بوسیله شکلی بهتر از اتفاقاتی که تو صحنه رخ می دهند دانا شوید. 

در بنیان ی کیفیت صدا، همدستی جبر ای قابلیت جدید SpaceFit Sound را معرفی کردن کرده که از میکروفون داخلی تلویزیون های QLED سال ۲۰۲۱ به عزم تجزیه و تحلیل صدای اتاق کاربرد می نرم تا بر اساس این داده ها بوسیله رخساره خودکار نیکوترین تنظیمات صدا را اعمال نرم. از میکروفون موردبحث می توان برای دستیارهای دیجیتالی گوگل اسیستنت و آمازون الکسا همچنین استعمال کرد. همچنین امکان غیرفعال سازی این میکروفون بود دارد.

سامسونگ داخل دودمان جدید تلویزیون هایش تصمیم گرفته است توجه بیشتری به اپلیکیشن Samsung Health مدال دهد. تلویزیون های جدید سامسونگ را می نبوغ با دوربینی ویدئویی همگام سازی کرد تا امکان دسترسی به قابلیت جدید Smart Trainer فراهم شود. Smart Trainer حرکات شما را تو کشش کلاس ورزشی پایش می بطی ء.

سامسونگ می گوید Smart Trainer شخصیتی را در قالب هوش مصنوعی در نمایشگر سمت چپ نشان می دهد که تو نقش مربی ورزشی شما مشهود می شود. در نمایشگر سمت راست، تصویری از خودتان مشاهده خواهید کرد. بدین نظام می توانید حرکت های ورزشی خودتان را با حرکات ورزشی مربی هوش مصنوعی هماهنگ کنید تا تمرین ها را به شکلی قائم تر انجام دهید. ارج تلویزیون های Neo QLED سامسونگ فعلا اخبار نشده است

کنار اساس اطلاع دادن سامسونگ، مربی هوش تقلبی Smart Trainer تا اینکه سلایق شما در بازی کردن نظیر سنخ و شدت محک را بوسیله فکر می سپارد. این قابلیت جدید نیز داده های مربوط به کالری های سوخته شده و موارد مانند را ارائه می دهد.

بوسیله لطف توان جدیدی که با بعضی از تلویزیون های هوشمند و گوشی های سری گلکسی و روزگار های سری گلکسی واچ حکم می کند، می قابلیت حالت ورزشی را روی گوشی تفویض و آن را به تلویزیون منتقل کرد؛ تو همین حین شایسته کردن هوشمندی که روی مچ بسته اید، نحوه ی فعالیت های شما را پایش خواهد کرد. به وضوح می بینیم که سامسونگ تکاپو می کند ازطریق Smart Trainer سراغ رقابلیت یمین با سرویس Apple Fitness Plus و Peloton و سرویس های دیگر برود.

سامسونگ می گوید وقتی به زمان عرضه ی تلویزیون ها نزدیک تر شویم، ارج نهایی آن ها را اخبار خواهد کرد. عرضه ی این تلویزیون ها تا چند ماه دیگر اتفاق می افتد. 

سامسونگ افزون کنار تلویزیون های بالا، معیار جدید یکی از تلویزیون های سری لایف استایل (Lifestyle) خویشتن را که با صیت Samsung The Frame شناخته می شود، برای CES رونمایی کرده است. سامسونگ قاهر شده داخل نسل متاخر تلویزیون فریم، ضخامت را کاهش دهد و آن را به ۲۴٫۹ میلی متر برساند. سامسونگ می گوید ضخامت تلویزیون فریم منعکس کننده ی ضخامت قاب عکس سنتی است.

تلویزیون ۴۳ اینچ فریم را می استعداد چرخاند تا درون حالت عمودی قرار بگیرد. همچنین فروشگاه Art Store سامسونگ در تلویزیون فریم که حاوی آثار هنری است، از این پس با اتکا به خشکی امدن درایت مصنوعی، پیشنهاد ها هوشمندانه رطوبت را ارائه خواهد داد. سامسونگ همچنین می گوید تلویزیون جدید فریم در قسمت قسمت کردن ی تلویزیون های QLED 4K HDR قرار می گیرد. 

ماه گذشته ی میلادی، سامسونگ بوسیله صورت رسمی اعلام کرد که عزیمت دارد تلویزیون ۱۱۰ اینچی را که مبتنی به خشکی امدن فناوری میکرو LED است تولید کند. این فناوری پیش تر ازطریق تلویزیون های ماژولار سامسونگ با صیت The Wall نمایش می شد. سامسونگ در مراسم امشب گفت مدل های ۹۹ و ۸۸ اینچ این تلویزیون جدید را نیز عرضه می کند تا فناوری میکرو LED بخاطر اولیه بار در تاریخ، واقف تلویزیون های متداول تر شود. نصب تلویریون های جدید روی پایه یا دیوار ماندگی خاصی ندارد و صرفا آن ها را از جعبه خارج و به پایه یا خرابه متصل می کنید.

تلویزیون های توکل بر فناوری میکرو LED افزون کنار مزیت های OLEDمانندِ مینی LED (نظیر بهره مندی از LEDهایی که توانایی ساطع کردن پرتو دارند)، دارای قابلیتی کوچکتر نشانی Multi View هستند که به شما امکان می دهد محتوای بصری را به صورت هم زمان از چهار عین روی تلویزیون استریم کنید و مشغول تماشای آن ها شوید. قطعا تلویزیون های جدیدی که سامسونگ معرفی کرده تا زمانی طولانی گران مقدار خواهند بود. 

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره ی تلویزیون های جدید سامسونگ دارید؟بیشتر بخوانید:شمایل منتشرشده از قالب گلکسی A72 صریح این گوشی را فاش کردسامسونگ تیزر جدیدی از سری گلکسی اس ۲۱ منتشر کردTCL تلویزیون های جدید خود با پنل mini LED را به نمایشگاه CES 2021 می آوردجعبه گشایی گلکسی بادز پرو درون ویدئوی غیر رسمیاولین تصاویر قاب گلکسی اس ۲۱ اولترا با ایستگاه قلم دیجیتال منتشر شد