رونمایی از اپلیکیشن «عدالت همراه»؛ ارائه خدمات قضایی از ضابطه موبایل

مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه امروز با برگزاری نشستی آنلاین، از اپلیکیشن عدالت همراه رونمایی کرد. این اپلیکیشن تو راستای هوشمندسازی انباره قضاییه اسلوب اندازی شده است و دسترسی مردم بوسیله تمام خدمات قضایی را تسهیل می کند. قوه قضاییه پیش بینی می کند که استفاده از این اپلیکیشن بتواند مراجعه ی حضوری در طول ماه را ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار نفر کاهش دهد.

بوسیله گفته ی رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، دستگاه قضا راهبردهایی بخاطر هوشمندسازی تعریف کرده است که شامل استعمال ی حداکثری از فناوری برای عجله خدمت به مردم، افزایش سرعت و دقت دستگاه قضا، کاهش خطای انسانی با استفاده از شعور تقلبی و شفافیت و رسا کردن فضای اجتماع می شود. عیسی زارع پور با اشاره به ضرورت عرضه ی خدمات قضایی به عارض غیر حضوری با توجه به عالمگیر ویروس کرونا، گفت از اول دی ماه، التماس اعاده ی دادرسی کیفری بوسیله رخ الکترونیکی و غیر حضوری قابل عمل است. این خدمت تاکنون عزب در تهران نمایش می شد و مردم را از سراسر سرزمین به همین تفکر به پایتخت می کشاند. عیسی زارع پور همچنین از هوشمندسازی تطبیق اثر انگشت مندرج درون کارت ملی مراجعه کنندگان به دفاتر قضایی در راستای کاهش جعل، از هفته ی گذشته خبر داد.دریافت گواهی حاضر بودن سوء پیشینه بوسیله صورت الکترونیکی میسر شد

در فاز اول راه اندازی، پنج خدمت از طریق این اپلیکیشن عدالت همراه ارائه می شود:قابلیت رویت ابلاغیه ها و دادنامه های دادگستری هاپیگیری روال پرونده های قضایی، دیدن تلخیص آن ها و خبر رسانی هانوبت دهی آنلاین از محاکم قضاییدرخواست معترف عدم سوء پیشینه (با داشتن کد ثنا)شرکت داخل نظرسنجی های قضایی

درون فاز بعدی قرار است سایر خدمات دستگاه قضا و درون گام نهایی، خدمات سایر مایه های مرتبط روی پلتفرم موبایل انباره قضاییه استراحت بگیرند.

برای گرفتن خدمات قضایی به قیافه الکترونیک، افراد فعلا می توانند کد ثنا را با رجوع ی حضوری بوسیله دفاتر خدمات قضایی گرفتن کنند. البته احراز هویت آنلاین و ثبت اشتهار الکترونیکی ۱۳ دی ماه سیاق اندازی خواهند شد که نیاز به شهود حضوری کد ثنا را برطرف می کنند.

نبوغ دیدن ابلاغیه های دادگستری باعث می شود چنانچه کسی از صدور ابلاغیه علیه خویشتن اطلاع نداشته باشد، بتواند از این مسئله مطلع شود تا رأی غیابی بخاطر او صادر نشود. رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات انباره قضائیه نیز خبر از ابلاغ دستورالعمل نحوه ی کاربرد از سامانه ربط تصویری برای برگزاری جلسات دادگاه طی ماه آینده داد. البته زارع پور گفت برگزاری دادگاه آنلاین از منازل افراد اینک درون فاز آزمایشی قرار دارد و تنها در ۱۰ استان آزمایش شده است؛ اما تا پایان سال به کل کشور توسعه بی پرده می یواش.

رئیس مرکز آمار و فناوری معلومات قوه قضائیه در مورد میزان دسترسی های اپلیکیشن رحم همراه بوسیله گوشی افراد توضیح داد: «ما با معلومات موجود داخل گوشی های تلفن همراه کاری نداریم و اپلیکیشن حزن فعلا هیچ دسترسی خاصی از کاربران نمی گیرد؛ حتی اطلاعاتی که با خرسند خود ارسال می کنند. اما زمانی که امکان برگزاری محکمه های آنلاین فراهم شود، طبیعتا اجازه ی دسترسی به میکروفن یا تصویر محزون می شود؛ مگر اینکه کسی نخواهد از این استعداد ها استفاده کند.»

اپلیکیشن عدالت همراه تو دو نسخه ی اندروید و iOS از طریق حضرت ملی پیل قضاییه با دو نشانی  eadle.ir و adliran.ir و تمامی فروشگاه های دانلود اپلیکیشن قابل دسترس است.بیشتر بخوانید:تعداد بازدید لایو اینستاگرامی فردوسی پور از مجموع پلتفرم های ایرانی بیشتر شدالکام استارز ۹۹ آنلاین برگزار می شود؛ جوایز و زمان بندیهمه گیری ویروس کرونا تو ایران از نگاه آمار و ارقام [بوسیله روزرسانی: ۲۹ آذر ۹۹]دیجی کالا کاپ ثالث با محوریت مهندسی نرم افزار، ۵ دی برگزار می شودایرانسل چوب زرین رضایتمندی خریدار را دریافت کرد