گوشی های هوشمند جدید باید اندروید 11 را اجرا کنند؛ وگرنه نباید عرضه شوند

عرضه ی گوشی هوشمند وان پلاس نورد (OnePlus Nord) در ایالات متحده که گامی برای ترقی ی محصولات مقرون به صرفه ی وان پلاس تلقی می شود، بسیاری از کاربران را تشویش زده کرده است. گوشی هوشمند یادشده ثابت قدم وقتی به دست کاربران می رسد که ارزش محصولات پرچم دار این شریک چینی همچون وان پلاس 8 تی (OnePlus 8T) اضافه یافته و ممکن است مصرف کنندگان به گوشی هوشمند ارزان پر پشت نیاز داشته باشند. گوشی های ارزان مقدار با عملکرد مناسب قدیم گزینه ی ایدئالی هستند.

پس از اینکه مشخص شد گوشی های هوشمند وان پلاس نورد N10 5G و N100 با جهیز عامل اندروید 10 روانه ی بازار می شوند و تنها یک نسخه از به روزرسانی را دریافت خواهند کرد، سست شدن کاربران اندکی فروکش کرد. درواقع، سؤال این است: هنگام عرضه ی محصولی با نسخه ی پیشین اندروید، ارائه ی پلتفرم کنونی برای این دستگاه به روزرسانی نامیده می شود؟

وان پلاس در عرضه ی این چنینی محصولاتش تنها نیست؛ زیرا که بسیاری از گوشی های ارزان نرخ اندرویدی، عزب یک نسخه از بوسیله روزرسانی را ستاندن می کنند و مناسب بها ترینِ آن ها حتی امکان پذیر است بوسیله روز نشوند. همچنین وان پلاس برای گوشی های هوشمند یادشده، دو سال ارائه ی بوسیله روزرسانی های امنیتی را مژدگانی داده است. این جنس به روزرسانی ها حتی چنانچه آن قدرها هم جذاب نباشند، درمقایسه با به روزرسانی های پلتفرم متجاوز بااهمیت هستند. با تمام آنچه گفته شد، به روزرسانی ها در محصولات مقرون به صرفه ی وان پلاس بازهم چندان دلگرم کننده به نظر نمی رسد.

با اینکه نوکیا این روزها آن چنان شناخته شده نیست، می تواند گوشی های هوشمند ارزان بها تری تولید کند که دو مرحله بوسیله روزرسانی جهیز عامل اندروید و برای سه سال به روزرسانی امنیتی را دریافت می کنند. همچنین، محصولات مقرون به نفع ی نوکیا درست همچون گوشی متاخر وان پلاس، یعنی وان پلاس 8 تی، عموما با جدیدترین نسخه ی اندروید روانه ی راسته می شوند.

درمقابل، سامسونگ با نسخه های مختلف اندروید در ارائه ی به روزرسانی برای گوشی های اقتصادی اش رفته رفته عملکرد بهتری داشته است. در مذاکره مربوط به ارائه ی به روزرسانی، این شرکت بخاطر سال ها ریشخند می شد؛ ولی سیاست کره ای ها داخل این مرزوبوم ۱۸۰ درجه تغییر کرده است. چه کسی فکرش را می کرد که در سال ۲۰۲۱، کاربران از وان پلاس بخواهند که در زمینه ی به روزرسانی پلتفرم عملکردی همچون سامسونگ داشته باشد؟

برای غرض گیری شرکت در این حوزه دلایل فراوانی وجود دارد؛ بااین حال، تمامی این دلایل بوسیله گمان زیاد با میزان سود رابطه دارند. نمی نبوغ کاملا از نحوه ی عقد قراردادِ به روزرسانی های پلتفرم بین سازندگان تلفن همراه و تراشه سازها اطمینان داشت؛ اما مطمئنا کوالکام و دیگر سازندگان تراشه از روی خیرخواهی چنین موثر انجام نمی دهند. پس از این مرحله، ساخت مکرر یواش ادوات روی پلتفرم جدید، آزمایش آن، ازبین بازی کردن باگ ها و درنهایت، انجام دوباره ی تمامی آن ها برای نسخه ی جدیدتر زمان بر و مستلزم خرج است. انتشار بوسیله روزرسانی تمام سیستم عامل بخاطر قشر عظیمی از مشتریان چندان آسان ازاله.

مقاله های مرتبط:وان پلاس نورد اس ای با تراشه اسنپدراگون 765G راهی بازار می شودوان پلاس نورد N10 5G و وان پلاس نورد N100 معرفی شدند

بااین حال همان گونه که پیش پر حرارت تذکر شد، نوکیا می تواند به روزرسانی های بیشتری برای محصولاتش عرضه دهد؛ درنتیجه با درنظر دریافت گوشی های این شرکت فنلاندی، حتی لازم محو گوگل پیکسل 4a را به عنوان میزان ای بارز از نحوه ی ارائه ی به روزرسانی برای گوشی های کم ارزش قیمت ذکر کرد. همچنین در محصولات یادشده، پای شریک شدن عظیم خوشه ای تو میان تراشیدن که تو گذشته روی نوکیا احاطه داشت و HMD گلوبال این گوشی های هوشمند را با برند نوکیا تولید می درنگ و می فروشد.  علیه میان رده ی گوگل یکی از بهترین گوشی های مقرون بوسیله نفع ی اندرویدی است.

یکی از دلایل اصلی بخاطر شک وشبهه درباره ی به روزرسانی های آینده ی وان پلاس، ناامیدی کاربران در سناریوهایی متشابه است. برای مثال، TCL و بقایای مشارکت بلک بری موبایل با بود وعده های پیشین، کاربران گوشی هوشمند  KEY2 را با عرضه ندادن بوسیله روزرسانی ناکام گذاشتند. درواقع، وعده هایی درباره ی به روزرسانی های آینده که از مطلع درخور نیستند، دست آخر نتیجه ی مناسبی نخواهند داشت. درون این لحظه، عزب می استعداد امید داشت که وان پلاس به روزرسانی های امنیتی سه ماهه را برای سری نورد نمایش دهد.

تمامی گوشی هایی که کاربران درحال حاضر می خرند، نبوغ پنج سال کامل به روزرسانی پلتفرم و پچ های امنیتی مرتبط را دارند. اپل می تواند آیفون SE سیصد دلاری را برای پنج سال یا بیشتر به روز کند؛ درنتیجه وان پلاس نیز می تواند این طور مفید اجرا دارد که هیچ گاه این اسلوب نخواهد شد. بااین حال، نوکیا امکان عرضه ی چندین به روزرسانی پلتفرم و سه سال به روزرسانی های امنیتی را با گوشی هوشمند ۱۳۰ دلاری نوکیا 2.3 حاضر می کند و وان پلاس نیز چنانچه بخواهد، می تواند قضیه مشابهی تو پیش گیرد.بیشتر بخوانید:گلکسی ام ۱۲ سامسونگ؛ رقیب احتمالی وان پلاس نورد N100گلکسی ام ۴۲ سامسونگ احتمالا باتری ۶۰۰۰ میلی آمپر ساعتی خواهد داشتنتایج تست مقاومت آیفون ۱۲ مینی و ۱۲ پرو مکس منتشر شداحتمال پشتیبانی پیکسل 4 ای 5G و پیکسل 5 از قابلیت DSDS در شبکه 5G پتنت اوپو به گوشی هوشمندی با زوم هیبریدی ۱۵ موافق اشاره می کند