تصاویری از رابطه عاطفی انسان با حیوانات

گفته می شود که مردم ها از ده هزار سال پیش به اهلی کردن حیوانات روی آوردند؛ حیواناتی که نقشی زیاد عمده در لباس گیری تمدن بشریت ایفا کردند و به بخش حائز اهمیتی از زندگی انسان ها تحول شدند. با وجود اینکه حیوانات اهلی برای تهیه آذوقه متشابه گوشت و شیر، سپس چرم و غشا کاربرد می شدند؛ ولی به مرور زمان مردم ها با حیوانات وابستگی عاطفی پیدا کردند.

درواقع با گذر زمان، آدم ها به فدایی از حیوانات بوسیله چشم دوست نگاه کردند که در شکار، سیر و حتی مراقبت از ساختمان هایشان همراه انسان ها باشند. بااین حال، وفاق مردم با حیوانات بسیار مرموز است. درحالی که برخی از نژادهای حیوانات به دست مردم ها منقرض شده خواه جمعیت گیرایی به شدت کاهش یافته است؛ ولی خلال ده های اخیر بسیاری از بنیادها نه تنها بوسیله پشت نگهداری از نژادهای نادر و در معرض خطر حیوانات هستند؛ بلکه با نمایش آموزش های صحیح می خواهند که مردم جوامع مختلف از شکوه حیات این حیوانات داخل اکوسیستم آگاه شوند.

همان طور که ذکر شد، مناسبت میان انسان ها و حیوانات بسیار مبهم است؛ به صورتی که گاهی برخی از حیوانات می توانند از اطرافیان نیز فرد نزدیک نمدار باشند. درحال حاضر، برخی روانشناسان همچنین از این موضوع مطلع هستند و افرادی را که از مصیبت هایی شبیه ملالت رنج می برند، تشویق بوسیله داشتن حیوانات شوهردار متشابه سگ و گربه می کنند.

در این بین، عکاسی به نام استیو مک کری که برای ثبت تصاویری خارق العاده معروف شده است، گالری تهیه کرده که در آن می استعداد روابط عاطفی نزدیک میان انسان ها و حیوانات را مشاهده کرد. استیو بابت ثبت تصویری از یک دختر افعان داخل مجله اتحادیه جغرافیای ملی توانست به شهرتی جهانی برسد؛ بوسیله سیاق ای که به اثر وی لقب «فراموش نشدنی ترین عکس» داده شد.

داخل ادامه می توانید تصاویر گالری استیو مک کری را تماشا کنید و لذت ببرید.

نظرتان داخل تک تصاویر گالری استیو مک کری چیست؟ آیا شما نیز کوچکتر تأثیر صبر گرفته اید؟ نظرتان را با دیگر اعضای زومیت به وجه اشتراک مجله قرار دهید. بخاطر تماشای آثار دیگر استیو مک کری می توانید ازطریق این لینک بوسیله ورق اینستاگرام وی رجوع کنید.بیشتر بخوانید:تصاویری زیبا از جنگل اسپولدر هلند داخل فصول مختلفعکس هایی که در خیابان های اتیوپی بوسیله ثبت رسیدندنگاهی به تایم لپس های میکروسکوپی برگزیده در رقابت های «دنیای کوچک، داخل حرکت» نیکوننگاهی به آثار منتخب مسابقات فوتومیکروگرافی نیکون تو سال ۲۰۱۹ (بخش دوم)نگاهی بوسیله آثار منتخب مسابقات فوتومیکروگرافی نیکون درون سال ۲۰۱۹ (مقدر شدن مبدا)