۱۲ نکته برای عکاسی پاییزی

 انفصال پاییز تجهیزات درختان زرین فام می شوند و جوّی جادویی بوسیله وجود می آورند. درادامه بوسیله چند نکته درباره ی عکاسی پاییزی رمز شده است.۱. استفاده از لنز تله

عکاسی از درختان و نیستان ها کار محنت است. با استفاده از لنزهای دام و فوکوس روی بخش های کوچک مرطوب می توانید از بی نظمی تصویر جلوگیری کنید. عکاسی از نیستان بوسیله تمرین نیاز دارد. داخل شروع باید به پشت پاره های تمیز و کمی منظم جنگل بروید و با نگاه کردن بوسیله داخل ویوفایندر، چشم اندازهای کوچک را پیدا کنید.

عکاسی با لنز دام از درختان برای جلوگیری از بی نظمی ۲. مسیرها و جاده ها

مسیرها گزینه های مطلوبی برای خلق تصاویر پاییزی هستند. عکاسی از مسیرهای جنگل پاییزی باعث افزایش کنتراست بین جاده ی تک ته رنگ و درختان رنگارنگ اطراف می شود.

جاده ای در میان جنگلی با ته رنگ های مختلف پاییزی ۳. مه

عکاسی از نیستان های پاییزی با جوّ مه آلود، بوسیله خلق تصاویری سورئال منجر می شود. جنگل ها معمولا محیطی بی نظم دارند و باید بوسیله ترکیب بندی آن ها دقت کرد؛ ولی مه با تقسیم جنگل به لایه های مجزا، عکاسی را آسان پر حرارت می نرم. ناگفته نماند مه فضایی اسرارآمیز به بود می آورد.

مه غلیظ در جنگلی با کنتراست رنگی کثرت ۴. پرتوهای تلالو

پرتوهای تلالو معمولا درون آسمان های بی پیرایه و تری زیاد ظاهر می شوند. این پرتوها معمولا تو زمانه های مختلف روز خودنمایی می کنند؛ ولی معمولا یک یا دو ساعت پس از طلوع آفتاب، در زیباترین موقعیت قرار دارند. در این هنگام، خور در قسمت پایین افق است و پرتوهای نور آن بین درختان پخش می شوند.

پرتوهای پرتو راه خود را در جنگل پیدا می کنند. ۵. دقت به چشم اندازهای کوچک تر

سعی کنید بوسیله چشم اندازهای کوچک نمدار مداقه کنید. این چشم اندازها می توانند در بور ی بیش دوری راحتی داشته باشند که ثبت آن ها با لنز ۴۰۰ میلی متری ممکن باشد. بخاطر مثال، جنگل تاریکی را در دیدن بگیرید که پرتو نوری روی یکی از درخت ها تابیده است.

درختی کوچک در بسرنوشت شوم دچار کردن تاریک جنگل، تنها یک پرتو نور این درخت را روشن کرده است (ثبت شده با لنز ۴۰۰ میلی متری). ۶. سطر نور را قفا کنید

جنگل های پاییزی با درختان و پرتو طلایی فرصت مناسبی برای عکاسی به بود می آورند؛ اما پرتو به طور پیوسته تغییر می کند و با هر تغییر پرتو خیساندن بندی جدیدی به وجود می آید. تو این شرایط، باید سریع فایده نشان دهید؛ بمنظور فرصت از دست می جوی. این فقره قرین رقصیدن با پرتو است. ریتم را فاحش و همراه با نور تو بیشه لول می کنید. عکاسی از نیستان امر اشکال است؛ ولی نتایج جذابی می دهد. داخل بامداد زیبای جنگلی، می توانید تصاویر جذابی را خلق کنید.

بخش های متنوع تقسیم های نیستان با حرکت نور دگرگونی می کنند و فرصت های جدیدی برای عکاسی به بود می آورند. ۷. خلاقیت با ستاره ی خورشیدی

اگر بوسیله ستاره های خورشیدی تعلق دارید، می توانید تصاویر خلاقانه ای را در نیستان ها خلق کنید. با تنظیم موقعیت خورشید دربرابر شاخه یا درخت و بستن گشودگی دیافراگم (f/14 – f/22) می توانید این ستاره های زیبا و کوچک را خلق کنید. شکل بازیگر ی خورشیدی به نوع لنز اندوه وابسته است. لنزهای کیت معمولا ستاره های جذابی ساختن نمی کنند؛ اما لنزهای دیگر نتایج بهتری دارند. شمایل زیر با لنز تمرون ۲۸-۷۵ f/2.8 سونی مانت E ثبت شده است.

این شمایل زیبا با تنظیم موضع خورشید بین دو درخت و تنظیم گشودگی دیافراگم f/14 ابداع شده است ۸. خلق تصاویر واید

با اینکه تصاویر دام در جنگل جذاب تر هستند، گاهی می توانید زاویه های واید را هم تجربه کنید. با استفاده از شاخه یا قارچی که درون پیش بنیان قرار دارد، می توانید جلوه های خلاقانه ای را خلق کنید.

خلق جلوه ای سه گانه بعدی با لنز ۱۲ میلی متری ۹. به فراز نگاه کنید

گاهی هنگام عکاسی با لنز واید، سعی کنید بوسیله بالا نگاه کنید و قاب خود را براساس شکل تقسیم ها داخل آسمان تنظیم کنید.

گاهی برای رسیدن به نتایج خلاقانه به پشته نگاه کنید. ۱۰. خلق چهارچوب

با عکاسی از داخل برگ ها داخل پیش زمینه، می توانید تصاویری خلاق با عمق بیش خلق کنید. برای این کار، لنز خویشتن را درون تجهیزات های زرد قرار دهید و روی پس زمینه فوکوس کنید.

بوسیله شاخه ها و برگ های شجر تو پیش زمینه نزدیک شوید و از در آن ها عکاسی کنید. در این حالت، می توانید قاب پاییزی تزیین را خلق کنید. بکوشید برای تحول ارتکاب راسته از انواع گشودگی دیافراگم بهره ببرید. مقاله های مرتبط:آموزش عکاسی حرفه ای از طبیعت و مناظرعکاسی لنداسکیپ؛ از این اشتباهات بپرهیزید۱۱. عکاسی داخل تلالو ناچیز

معمولا در وضعیت نور شدید، عکاسی تو بیشه امر اشکال است. تلاش کنید نور را کاهش دهید و با لنز تله روی برگ های دوست داشتنی درختان جنگل فوکوس کنید. خروجیِ حکم مانند استعمال از فلش است. بخش زیادی از چهارچوب تمثال تاریک است و تنها اندکی از آن به درستی نورپردازی می شود.

تمثال با نور کم که اکثر جزء های آن تاریک هستند. تو این تصویر، گویی از فلش مصرف شده است؛ ولی درواقع پرتو غریزی خورشید است که بخشی را روبرو کرده. ۱۲. از حین لذت ببرید

صید حین ای زیبا در بیشه ممکن است گیج کننده باشد. فرصت های زیادی پیش رویتان قرار دارد که نمی دانید کدام را ثبت کنید. در این وضعیت، کمی استراحت و هوای نو تنفس کنید و لحظه ی تزیین را دریابید که تو آن هستید. در وعده ی پردازش نهایی، می توانید کمی تصاویر را درخشان کنید. بدین نظم فضایی رؤیایی ساختن می شود.

 بیشتر بخوانید:۵ شلنگ برای استعمال از تنظیمات دستی تو عکاسی با دوربینچگونه چشم انداز زیبایی برای عکاسی خیابانی پیدا کنیم؟مهندسان MIT یک خرده شیشه تخت را بوسیله لنز چشم ماهی ۱۸۰ درجه ای تبدیل کردندتبدیل سیگار الکترونیکی به دستگاهی برای جذاب ترکردن سوژه عکاسیچرا دوربین های بدون آینه کوچک تر نیستند؟