ویدیویی خلاقانه و جذاب از پرواز حشرات با سرعت ۳۲۰۰ فریم برثانیه

دکتر آدریان اسمیت، استادیار دانشگاه ایالات کارولینای شمالی، بوسیله تازگی ویدئوی حرکت فوق آهسته ی بسیار جذابی را برای کانال یوتیوب خودش یعنی Ant Lab ضبط کرده است که تاکنون معیار ی آن را ندیده بودیم. ویدئوی تولیدشده توسط آدریان اسمیت نه تنها بخاطر اهداف آموزشی استفاده معین می کند، بلکه جذابیت بسیار زیادی غصه دارد.

او طی تصویربرداری از سوژه های پا بر جا ویدئوی موردبحث عمدا سراغ حشره های بالداری رفت که کمتر دیده شده اند. اسمیت می گوید حشره هایی قرین پروانه، زنبور یا مگس های عادی به وفور درون ویدئوها یافت می شوند و ویدئوهای آن ها تکراری شده است. او در توضیحات ویدئویش می گوید که صرفا سراغ فیلم برداری از حشره های نوظهور و غریبه رفته. آدریان اسمیت دعوی می کند حشره های موجود درون ویدئویش، قبلا هرگز تو ویدئوهای حرکت آهسته آستان معلوم نکرده بودند. ویدئویی که آدریان اسمیت ضبط کرده حشره های مختلفی بسان شاپرک پرپر،کرم شب تاب، شاپرک گلسنگ رنگی، سنگ مگس معمولی، شته و… را شامل می شود. 

داخل بین حشراتی که آدریان اسمیت از آن ها فیلم برداری کرده، شاپرک ها جذاب پر حرارت از بقیه به رویت می رسند و ویدئو را بسیار جالب کرده اند. شاپرک گلسنگ، رنگی مانند به نقاشی آبرنگ دارد (تصویرش درون اینجا متناسب مشاهده است). سنخ دیگری از شاپرک در ویدئو دیده می شود که با صیت شاپرک رزمانند درخت افرا شناخته می شود.

حکیم اسمیت می گوید شاپرک رزمانند درخت افرا همچون «عروسکی پرنده» به نظر می رسد. دکتر اسمیت می گوید این نوع شاپرک برخلاف گوناگون دیگر، پرش نمی نرم و قعر بال های خود را نمی چرخاند. او حرف هایش را ادامه می دهد: «اینکه شاپرک موردبحث پرش می یواش یا خیر بخاطر کسی عظمت ندارد. فقط نگاهش کنید! به صراحت درحال تماشای بهینه شاپرک هستید. این شاپرک همچون عروسکی پرنده به نظر می رسد». این اسکریت شات تصویری از حشره را نشان می دهد، ولی بهتر است حتما ویدئو را تماشا کنید تا بوسیله نظام آن پی ببرید. 

رخداد صرفا به نمایش ویدئویی جذاب منتهی نمی شود. دکتر آدریان اسمیت درون ویدئوی خویشتن به نتایج برخی از مطالعه هایی که روی پرواز حشره ها اجرا شده اند اشاره می نرم. او همچنین نحوه ی تکامل آن ها را تشریح می کند و توضیح می دهد که چرا نحوه ی تصعید بین حشره ها در ویدئوی انتهای مقاله با یکدیگر متفاوت است. بخاطر مشاهده ی ویدئوهای مانند و یادگیری اطلاعات جدید درباره ی حشرات می توانید نگاهی به کانال طبیب اسمیت در یوتیوب بیاندازید. 

تو ادامه می توانید نظاره گر ویدئوی موردبحث باشید:بیشتر بخوانید:داخل مرز تامل و واقعیت؛ نقاشی های سه مربوط باینده که چشمانتان را نیرنگ می دهنداگر دشت ها و سبزیجات جان داشتند!تصاویری ویرایش شده از نوزادان که صحنه های خنده داری را نما زده اندکارت های مقوایی که به سوژه های عکاسی جان می دهندگفت وگوی زومیت با پشوتن پورپزشک؛ خدمات لجستیک پادرو چیست؟