خلق تایم لپس HDR شگفت انگیز با کیفیت 16K با استفاده بی آرامی زمان از دو دوربین ۵۰ مگاپیکسلی

سال گذشته، فیلم برداری به نام مارتین لیزوئیس (Matin Lisuis) یکی از فیلم های شگفت انگیز تایم لپس را منتشر کرد. او با کاربرد ی غصه زمان از دو دوربین ۵۰ مگاپیکسلی کانن 5DS و روی هم انداختن فیلم های ضبط شده با این دو دوربین، تایم لپس HDR شاهکاری با کیفیت 16K به معروفیت «نسیم چمنزار» (Prairie Wind) ساختن کرد.

اخیرا این فیلم در جشنواره ی فیلم های خلاقانه تو سوئیس نمدار ی کارمزد ی نیکوترین فیلم برداری شده است. با اینکه امروزه اندک توجهی به تایم لپس ها می شود، ایده ی ابداع تایم لپس 16K با استفاده ی هم زمان از دو DSLR، تمامی توجهات را به خویشتن احضار کرده است.

به گفته ی مارتین لیزوئیس، هر فریم ۱۵،۹۳۵ داخل ۵،۷۹۲ پیکسلی از این فیلم کوتاه با استفاده ی حزن زمان از دو دوربین ۵۰ مگاپیکسلی کانن 5DS مهیا به لنز ۳۵ میلی متری سیگما ART و حداکثر گشودگی دیافراگم f/1.4 پژمرده شده است. سپس، همه ی ۱۲،۰۰۰ فریم خمود شده با استفاده از ایستگاه موثر مک پرو ۲۰۱۴ با یکدیگر اختلاط شده اند؛ ایستگاهی که با تمام توان در حال کار حیات.

لیزوئیس می گوید: «ورک استیشن مک پرو به قدری داغ شده بود که عملا امکان نیمروکردن تخم مرغ روی آن و در مباشرت خروجی گرما وجود داشت؛ بنابراین، ما از دو تدبیر خارجی برای یخ کردن استفاده کردیم که با تمام توان کار می کردند.»

مارتین لیزوئیس معتقد است آماده سازی هریک از تصاویر، حتی با وجود کارکردن بی وقفه و بدون وقفه ی کامپیوتر، پنج روز کشش کشیده است. عکس های پانورامایی ۹۲ پیکسلی در درنگ وسایل لایت روم روی تیمار انداخته شدند و از هر دو مرحله رفتار بخاطر روی تیمار انداختن دو عکس در این نرم افزار، تنها یک مرحله با موفقیت انجام می شد. محصول نهایی تو کند افزار Final Cut Pro خلق شد.

مقاله های مرتبط:ویدئوی تایم لپس زیبا از پدیده وارونگی ابر تو گرند کنیون۲۶۰٫۰۰۰ عکس درکنار هم، بخاطر خلق کردن نمایشی خیره کننده از گذشت زمان داخل شمال مغرب اقیانوس تسکین

نسیم چمن زار طوفان هایی به تمثال می کشد که در بازه ی زمانی سه ماهه، مسیر پا بر جا گردبادها داخل آمریکا را درنوردیده اند. درواقع، می توان گفت الهام بخش این فیلم نیرو و بزرگی خود سوژه بوده است. لیزوئیس دنباله می دهد: «طوفان ها دیدی مختصر از گذشته ی جهان برای ما فراهم می آورند و الهام بسرنوشت شوم دچار کردن ما برای حفاظت از چیزهایی هستند که برایمان باقی مانده اند. می خواستم چیز پهن ای بوسیله بزرگی سپهر ساختن کنم. کیفیت 16K رزولوشنی چشمگیر حاضر می آورد که برای چنین مفید بوسیله آن احتیاج داشتم.»

این راه تعدادی لحظه ها جواب نمی رحم. بخاطر مثال، خطاهای ویرایشی باعث شدند تعدادی از فریم ها در فیلم نهایی جای نگیرند. بااین حال، چندین مثال جزئی قدرت روی بی قراری انداختن فریم های فیلم های ضبط شده با دو دوربین ۵۰ مگاپیکسلی، تنها با بی آرامی پوشانی ۸ مگاپیکسلی را نشان دادند.

اکنون دیگر لحظه تماشای فیلم است. شدیدا توصیه می کنیم فیلم را به عارض طولانی ورق و با هدفون و تو اتاق تاریک تماشا کنید. اگر می خواهید کارهای شگفت انگیزی بیشتری از مارتین لیزوئیس ببینید، کافی بوسیله وب سایت Prairie Pictures رجوع کنید.بیشتر بخوانید:محققان امنیتی از تأیید یک بدافزار مخرب تو جهیز عامل مک تو اثر خطای سهوی اپل خبر دادندسنسور LI7050 کانن با توانایی فیلمبرداری 1080p درون روشنایی تنها ۰٫۰۸ لوکس معرفی کردن شدبرترین تصاویر رقابت عکاسی تو سرشت BigPicture سال 2020امکان مرمت کامپیوترهای مک در فروشگاه های متفرقه مجهز شدبا میانبرهای کاربردی کیبورد در مک آشنا شوید