برندگان مسابقه ی عکاسی ستاره شناس سال ۲۰۱۹ اعلام شدند

رصدخانهSGHAROOOON ی سلطنتی گرینویچ برندگان امسال مسابقه ی بزرگ عکاسی نجومی Insight Investment Astronomy Photographer را اعلام کرد. تماشای عکس های بزرگوار این فتنه خالی از لطف تراشیدن.

امسال بسیار از ۴۶۰۰ عکس در این مسابقه شرکت داده شدند که در ۹۰ ملک در سراسر گیتی ثبت شده بودند. داوران این مسابقه برای اخبار نفرات مقدمه تا سوم هر زیرمجموعه ی عکاسی و برنده ی اجر های بسرنوشت شوم دچار کردن Robotic Scope و اطلاع دادن زیرفون بخاطر دستمزد ی Sir Patrick Moore در بخش عکاسان نو کار، تلاش بسیاری اجرا دادند. بعد باید از بین همه ی عکس های برگزیده یک عکس را گزینش می کردند تا به نشانی تیز ی نهایی این فتنه برای جایزه ی ۱۲٫۵۰۰ دلاری اعلام شود.

مزد ی بزرگ سال ۲۰۱۹ به عکاس اهل مجارستان به شهرت لازلو فرانسیس (Laszlo Fransics) تعلق گرفت که در مقدر شدن عکاسی از ماه شرکت کرده بود. او در این عکس ۳۲ عکسی را که در مراحل مختلف خسوف ۲۱ ژانویه در بوداپست مجارستان خمود بود، تو یک عکس جا داده و تصویر حیرت انگیزی را به عرضه گذاشته حیات.

عکاس: László Francsics، معروفیت جای پا: Into the Shadow

رصدخانه ی خسروانی گرینویچ این عکس را این سیاق توضیح داده است:این عکس ها از فازهای مختلف، اما متجاوز نزدیک به همِ خسوف گرفته شده بودند؛ به طوری که تلفیق آن ها در یک تمثال پیوسته به خوبی سایه ی زمین را نشان می رحم. در لبه ی سایه ی ایجاد شده رنگ آبی مشخص است که سایه ی لایه ی ازن را علامت می دهد. این عکس ها درون بور های سه گانه دقیقه ای و توسط دوربینی گرفته شده اند که از قبل پروگرام ریزی شده و از گونه دور کنترل می شده است. هنرمند های کمرنگی که تو پس زمینه ی این عکس ها قرار دارند بوسیله عنوان هدایت بخاطر کنار تیمار قرار دادن عکس ها استفاده شده و از طرفی عکاس با کمک آن ها توانسته است مدار حقیقی ماه را مدال دهد.

در ادامه ی این مقاله می توانید عکس های پر حرارت ی دیگر بخش های این مشق را ببینید و برای مفروضات بیشتر در مورد هر یک از آن ها می توانید به وب سایت رسمی این محک رجوع کنید.برنده ی عکاس نجومی جوان سال

عکاس: Davy van der Hoeven، نام اثر: Stellar Flower Hendrik-Ido-Ambacht, South Holland, Netherlands, 26 February 2019

وقتی عکاس بالغ این عکس تصمیم گرفت تا از اعماق عرش عکس برداری کند، داخل اینترنت بوسیله جست وجو در تک سحابی ها صیقلی و داخل این میان با سحابی تراب سرخ آشنا شد. او با همکاری پدرش ابزاری برای عکس برداری پیدایش و سپس با کاربرد از فیلترهای مختلف تو سه گانه شب متواتر در ماه نوامبر، تصاویر مختلفی از این سحابی تهیه کرد. او برای اینکه بتواند با جریان پردازش تصویر آشنا شود، مبدا با یکی از عکس های قدیمی پدرش محک کرد و بعد به تنهایی داده های وجب آمده از عکس های خودش را پردازش کرد.

برنده ی پاداش ی عکس سپیده دم قطبی

عکاس: Nicolai Brügger، نام جای پا: The WatcherLofoten, Norway, 9 March 2018

عکاس برای ثبت این عکس درون فصل برفی، کوهستان های آفرزوی کامن (Offersøykammen) در نروژ را بالا رفته تا بتواند از فجر قطبی عظیم و تعجب انگیز جزایر لوفوتن (Lofoten) عکسبرداری درنگ. او ساعت های بسیاری منتظر الباقی و نهایتاً پس از نیم شب، تلالو زیبای شمالی خودنمایی کرده است. او برای تولید این عکس، عکس برداری را به رخ پانوراما ارتکاب داده تا بتواند شکل خمیده ی این شفق قطبی را داخل بالای کوهستان عرضه دهد.

 عطیه ی عکاسی از کهکشان ها

عکاس: Rolf Wahl Olsen، نام پی: Shells of Elliptical Galaxy NGC 3923 in HydraAuckland, New Zealand, 21 May 2017–25 March 2018

این تصویری از کهکشان بیضوی و بی سابقه NGC 3923 است. تو تصویر این کهکشان غلاف های دایروی متحدالمرکزی دیده می شود که بوسیله دلیل ادغام های این کهکشان با کهکشان های دیگر در زمان های گذشته تشکیل شده است. تحقیقات جدید علامت می دهد داخل کهکشان NGC 3923 چهل و دو پوسته ی متحدالمرکز بود دارد و بنابراین، این کهکشان بیشترین تعداد این غلاف ها را تو مقایسه با دیگر کهکشان های شناخته شده دارد. اگر تو تصویر مداقه کنید یک شارش بازیگر ای را در عکس می بینید که به سوی پایین و سمت راست کشیده شده است و پس ازآن در محلی مانند به یک غلاف دایره ای ناگهان از بین رفته است. در این شارش ستاره ای یک کهکشان دایره ای کوچک استراحت دارد که گفته می شود یکی از منشأهای سیستم متشکل از پوسته های متحدالمرکز است. حالا این کهکشان تو حال هبوط به سوی مرکز کهکشان NGC 3923 است و ستاره هایی که در تعاقب آن راحتی دارند به صورت یک دنباله دیده می شوند. در پس زمینه ی این عکس و درون بخش هایی که بور ی بیشتری دارند و به نیکی دیده نمی شوند، کهکشان های متعددی بود دارند. فداکار از این کهکشان ها تو میان نورهای شفاف شده از کهکشان NGC 3923 قابل رؤیت هستند، اما برخی از آن ها میلیاردها سال نوری از این کهکشان بور دارند.

 برنده ی جایزه ی عکاسی از خورشید

عکاس: Alan Friedman، نام اثر: A A Little, FireworksBuffalo New, York, USA 29 July

2018 در این عکس نمایی از لبه ی خورشید را داخل وضعیتی می بینید که حالتی مانند به آتش ورزش در آن وجود. دارد این عکس داخل زمان کمینه ی فعالیت خورشیدی تو چرخه ی ۱۱ ساله ی خورشیدی گرفته شده. است بخش عظمت از لبه ی خورشید نسبت به اساس ی کیهانی سرخ ته رنگ شده. است در واقع طیف رنگی توسط عکاس وارونه شده تا بتواند عمق و کنتراست را در کروموسفر خورشید به نواخت علامت. دهد مفروضات مربوط به عکس نخست با یک دوربین سیاه و سفید وجب آمده است و سپس با توجه به عمق و کنتراست رنگی شده.

است پاداش ی بخش انسان و

محیط: عکاس Ben Bush، نام: معلول, Ben