استفاده از نمایشگر شکل موج Waveform بخاطر ویرایش سریع العمل پر حرارت و بهتر عکس

نمایشگرهای شکل موج (Waveform Monitor) ابزارهایی هستند که داخل دسته ی اسیلوسکوپ ها استراحت می گیرند. این نمایشگرها ودیعه به حوزه ی مورد استفاده، انواع گوناگونی دارند و نمونه ای از آن ها، برای فرایندهای ویرایش عکس حزن کاربرد دارند. فدایی از کارشناسان عکاسی باور دارند استفاده از این جنس نمایشگر برای بهسازی عکس، تأثیری ژرف بر سیلان ویرایش و سرعت و کیفیت آن خواهد داشت.

کاربرد از هیستوگرام یا بافت شبح برای ویرایش تصاویر، در مدخل های گوناگونی به دستیار عکاسان و طراحان جلوه های بصری می آید. آن ها می توانند تلالو و سایه های موجود تو تصویر را با مصرف از همین نمودارها تنظیم و معاینه کنند. ازطرفی آن ها به هرحال باید تامین باشند که عکس نهایی، ازلحاظ جلوه گر پرتو و سایه در شرایط نمونه واقعی قرار دارد. درواقع عکاس پس از ویرایش عکس باید تامین شود که نورپردازی و سایه ها تا حد قابل قبولی به واقعیت نزدیک شده باشند (جز اینکه سبک خاصی از عکاسی را در دیدن داشته باشد). نمایشگرهای شکل موج به عکاس ها امکان می دهند تا نورپردازی و سایه ها را با سرعت بالایی با استاندارد طبیعی مقایسه کنند. استفاده از نمایشگرهای مذکور، صرف نظر از ارائه رنگ ها در نمایشگر (از مشکلات بنیانی تصحیح تمثال) یا خطاهای نظر کاربر ویرایش گر، انتظام نور و سایه ها را آسان می درنگ.

نمایشگرهای شکل موج، به صورت اختصاصی برای فرمان روی نورپردازی تصاویر کاربرد می شوند. درنتیجه می نبوغ از آن ها در گوناگون عکس ها (رنگی یا سیاه و سفید) کاربرد کرد. درواقع نمایشگر، استاندارد طبیعی و حقیقی تلالو را در صحنه مشخص می کند و ارتباطی با رنگ و دیگر جلوه ها ندارد.

عکاس ها پس از ثبت تصاویر از صحنه ها، عموما بخشی پس ازآن فرایند بهسازی را ارتکاب می دهند. داخل برخی موارد هم ویرایش خواه تفویض بهترین عکس ها باید هرچه سریع تیز انجام شود. بوسیله هرحال شرایط چشمان عکاس پس از عکاسی و در زمان بهسازی و همچنین نمایشگری که برای مشاهده و تصحیح عکس ها به حکم می گیرد، نقش مهمی درون فرایند دارند. بوسیله همین دلیل استفاده از یک سخت اسباب که بدون مناسبت به خطاهای دید کاربر یا کالیبره بودن نمایشگر اصلی، استاندارد صحیح نور و سایه ها را نشان دهد، کاربرد زیادی در ویرایش صنف ای خواهد داشت.

نحوه استفاده از نمایشگر لباس موج

شرکت های واریته نمایشگرهای خصوصی شکل موج تولید می کنند. هر نمایشگری که حصه Waveform Scope داشته باشد، برای ویرایش تصاویر مبتنی بر شکل موج نور و سایه، استعمال خواهد داشت. از مدل های کاربردی می توان به نمایشگر هفت اینچی Atomos Shogun Flame رمز کرد. این نمایشگر را می توان بوسیله انواع کامپیوتر انحصاری هموار کرد و از نمودارهای موجی آن بخاطر ویرایش نور و سایه بهره سرما.

مشاهده و تصحیح موج های نوری در نمایشگر کشش موج، فرایند بیش آسانی است. تنها باید با استفاده از کابل HDMI یا هر رابط نمونه نمایشگر، آن را به کامپیوتر شخصی همواره کنید. ابتدا باید حالت دو نمایشگر را به حالت Mirror تنظیم کرده تا یک تصویر را داخل هردو مشاهده کنید. نمایشگر اتوموس یک تکمه ی Scope دارد که با لمس آن، روشن مدنظر نوری و سایه را روی تصویر مشاهده می کنید. ابتدا باید شکل موج مناسب عکس خویشتن را فاش کرده و سپس آن را فعال کنید. نیاز به هیچگاه اپلیکیشن یا پلاگین اضافه ای ندارید و شکل موج، طاس نمایشگر دوم را اشغال می بطی ء.نمایشگر Waveform تاحدودی مشکلات خطای نظر را در نورپردازی از بین می برد

فرود امدن بوسیله مقدار «صحیح» مقادیر نور و سایه در تصویر، شاید در نگاه اول در عکاسی معنای خاصی نداشته باشد. درواقع نورپردازی تو عکس ها وابستگی زیادی بوسیله سبک عکاسی دارد. ازطرفی فراموش نکنید که مقدار «صحیح» مقداری است که داخل آن، جزئیات مناسبی را از بخش های گوناگون عکس مشاهده می کنید. مقادیر کمتر یا بیشتر، می تواند جزئیات عکس را دستخوش تبدیل برملا نرم. درنهایت خود عکاس و ویرایش گر پس از مدتی به قیمت «صحیح» یا بهترین می رسد و عکس های مربوط باینده را طبق آن بهسازی می یواش. در چنین مراحلی، اعتماد نکردن به چشم ها شاید انتخاب صحیحی باشد. شما نباید پرتو عکس (مثلا پوست سوژه) را با چشم ها مطالعه کنید، بلکه باید به دنبال حفظ جزئیات در آن باشید.

برای شروع تصحیح به کمک لباس موج، مطلع باید بخشی از تمثال را در نظر بگیرید که طبق دید خودتان، نورپردازی غریزی تری دارد. در عکس ها ابد پاره هایی هستند که نور غیرطبیعی را بازتاب می دهند و مقدر شدن هایی دیگر (ودیعه به مرام ویرایش گر عکس) نور طبیعی تازگی دارند. به تمثال عرشه دقت کنید. صرف کردن نظر از مدخل هایی از پیشانی که تلالو بیشتر دریافت کرده اند، بخش هایی از عکس طبیعی برنده به نظر می رسند. با برگزینی این پاره از عکس، شکل موج تلالو و سایه های آن داخل نمایشگر دوم دیده می شود.

نمایشگرهای شکل موج، همیشه اسلایدرهایی را دراختیار کاربر صبر می دهند که با تغییر آن ها، تلالو و سایه را داخل تصویر موردنظر ویرایش می کند. تحول اسلایدرها با تغییر نور و سایه در شمایل واقعی همراه خواهد بود. فراموش نکنید که برای اعمال تغییرات ابتدا باید یکی از اپلیکیشن های بهسازی تصویر مانند فتوشاپ و لایت روم و کپچر وان مصرف کنید.

ویرایش بدون حاجت بوسیله نمایشگرمقاله های مرتبط:اصول افزایش مهارت عکاسی کودکدر عکاسی خیابانی باید سریع و مستمر عکس بگیرید

دگرگونی شکل موج نور و سایه درون تصاویر، لزوما به نمایشگرهای اختصاص نیازی ندارد. اپلیکیشن های مشهور تصحیح عکس، همگی ابزارهایی را برای بهسازی نور و سایه دراختیار کاربر قرار می دهند. به عنوان مثال در اپلیکیشن Capture One ابزار Curve وجود دارد که در هر پاره از تصویر، نمودارها و هیستوگرام های تلالو و سایه را نمایش می دهد.

حتی عکاس ها و بهسازی گرهای حرفه ای نیز برای تغییر سطوح پرتو و سایه داخل عکس ها، فرایند سعی و خطا را عمل می دهند و لزوما هیچ معیار مشخص و دائمی برای تعیین متغیرها وجود ندارد. درواقع چنانچه از چند فنی درباره ی مقادیر صحیح پرتو و سایه داخل عکس و فیلم نظر بخواهید، قطعا پاسخ های متفاوتی دریافت خواهید کرد. با جست وجو درون گوگل بخاطر پیدا کردن مقادیر صحیح همچنین به هزاران پاسخ متفاوت می رسید.

درنهایت تجربه و مشاوره، نقش مهمی در پیدا کردن مقادیر بهینه برای نورپردازی سوژه ها و عکس ها دارد. فراموش نکنید که هر سوژه بسته به موقعیت و رنگ پوست و نورپردازی صحنه، حاجت به نوردهی اختصاص خویشتن را دارد. جالب است بدانید عکاسی در اول برای ثبت تمثال از سفیدپوستان توسعه یافت و بسیاری از مفاهیم استاندارد، حول همان ایده شکل گرفتند. با گذشت زمان بزرگی نورپردازی برای عکس برداری از افراد با نژادهای گوناگون، چند مقابل شد.بیشتر بخوانید:چرا فداکار افراد در حرفه عکاسی مظفر نمی شونددانشمندان موفق بوسیله حل یکی از عجیب ترین رازهای داوینچی شدندلامپ های خورشیدی هوشمند Ring معرفی شدندشناسایی کهکشان هایی ناشناخته از دوران اولیه پیدایش جهاننحوه کوشا سازی تم معین ویندوز 10