دهکده ای مخلوق شده از ضایعات پلاستیک

مقاله های مرتبط:دستیابی به پیشرفتی خیره کننده در تولید پلاستیک های بازیافت پذیراستارتاپی با مرام بازیافت پلاستیک به قانون ای جدید

تا کنون، روش های بسیاری برای جبران آسیب های انسان ها بوسیله محیط زیست خلق کردن شده است. ایده ی رابرت بزئو (Robert Bezeau)، کارآفرین کانادایی، درون به حکم گیری بطری های پلاستیکی برای ساخت خانه، یکی از جالب ترینِ این ابداعات است. بزئو برای نظریه کردن ایده اش، به بوکاس بیرونی تورو پاناما رفت و درون آنجا کار ساخت دهکده ی بطری های پلاستیکی را آغاز کرد. کمال مطلوب اصلی از تاسیس این روستا، کاهش تلفات پلاستیکی و استفاده ی مجدد از آن ها در ساخت بناء بود.

به گفته رابرت بزئو، این بطری ها را می توان علاوه بر ساخت خانه، بخاطر بناکردن سرپناه های موقت در زمان وقوع بلایای طبیعی، انبار غله، استخر، نگرش نگه داری حیوانات در مزرعه و… استفاده کرد. بااین حال، هدف پا بر جا بزئو از ساخت این دهکده، افزایش آگاهی عمومی درباره ی خطرهای ضایعات پلاستیک برای فضا زیست و ضرورت توجه بوسیله کاهش تولید آن ها است.

کافی است زمینی به ارزش ١٩ هزار دلار در این شهر بخرید و کار تاسیس خانه را به معماران این مجموعه بسپارید. برای ساخت مسکن ای با مساحت ١٠٠ مترمربع تو این روستا، به حدود ١٤ هزار بطری پلاستیکی احتیاج است. دمای تو این بناء ها حدود دو منصب از بیرون خنک تر است و به سیستم تهویه نیازی ندارند؛ بنابراین، صرفه جویی تو استفاده انرژی نیز از دیگر مزایای زندگی تو این خانه ها است. به علاوه، بناهای ساخته شده از پلاستیک دربرابر زلزله همچنین جماز اند.

برضد خانه های ده که ظاهری شبیه خانه های عادی دارند، نمای بیرونی قلعه و زندان بناشده در این دهکده، تماما از بطری های پلاستیکی است. این قریه که بوسیله یکی از جاذبه های گردشگری منطقه تبدیل شده، سالانه حدود ١٠٠ هزار بازدید کننده را بوسیله خود جذب می کند.

 بیشتر بخوانید:چگونه می توان فلزهای گران بها را از ادوات موجود درون خانه استخراج کرد؟انواع پلاستیک و استعمال آن؛ نهضت عصر مدرن که جهان را تغییر دادهر آنچه باید درمورد بازیافت بدانید؛ قسمت سوم و پایانیآیا آلودگی میکروپلاستیکی بخاطر سلامتی زیان بخش است؟چین مصرف پلاستیک یک بارمصرف را ممنوع می درنگ