تصاویری از یک کلبه قزل طی سال ها و فصول متنوع

در اوت سال ۲۰۱۳ یک معلم بوسیله نام اُل هنریک سکجلستد به رخساره ناگهانی این کلبه قرمز و برکه ای که کنارش استراحت گرفته بود را دید. او احساس کرد قبلاً از زیبایی و جذابیت این محیط، عکاسی شده است. البته او برای محافظت از این برکه و فضا زیبای آن، محل آن را نگفت.اولیه عکسی که او از این کلبه، با اولین دوربینش گرفت: (اوت۲۰۱۳)عکس دیگری که او ثبت کرده حیات در زمستان گرفته شده است. زمستان، برف و یخ بعد دیگری به برکه اضافه کرده بودند: (دسامبر۲۰۱۴)با محلی که چندین وعده دیدار شده خاطرات خوب یدکی می توان داشت. اُل هنریک می گوید:یکی از بهترین خاطراتی که من با این کلبه ی قرمز دارم، زمانی بود که همراه با رایان انیس و تولا تاپ در سپتامبر ۲۰۱۵ به این نگرش آمدیم، و تولا به من یاد قسط که چگونه از یک فیلتر پولاریزه بخاطر اضافه کنتراست فلک و تقویت بازتاب ها داخل عکس کاربرد کنم. باید تقریر کنم که در آن روز ها رنگ ها را متجاوز از حد تحول می دادم و شاید تصاویر کمی پیچیده بود، البته از جلوه اورتون حزن زیاد استفاده می کردم.اُل هنریک در آن روز عکس کوچکتر را با دوربین خود گرفت:اُل پس ازآن از خرید بدوی دوربین فول فریم خود، بوسیله همراه یک لنز واید و تعدادی فیلتر مخصوص، کاملا عاشق عکاسی با نوردهی کامل شد: (سپتامبر۲۰۱۴)او کم کمینه با قبض و ادیت عکس های پانوراما غصه آشنا شد: (آوریل۲۰۱۷)همچنین چند عکس پانوراما بی آرامی در طول شب، با هدف عرضه کهکشان طرز شیری و شفق قطبی تو یک قاب، گرفت: (اکتبر۲۰۱۶)دگرگونی مفارقت های مختلف سال و تحول سطح آب برکه مناظر متفاوتی را به حیات می آوردند، عموماً حجر های حاشیه ی برکه دامن آب بودند ولی در تصویری که اُل در ماه آوریل ۲۰۱۷ گرفته، این سنگ ها، به دلیل کم شدن آب، رک شده اند: (آوریل۲۰۱۷)بخاطر مدت زیادی، اُل هنریک می تمایل که دوربینش را در نوعی غار یخی قرار دهد. در کشش خزنده سال ۲۰۱۸ حفره هایی درون میان صخره های سمت عبث محل راحتی گیری دوربینش روبرو کرد و دوربین Pentax K-1 خود را درون یکی از آن ها قرار داد. در عاقبت با ۷ خواه ۸ عکس، با فوکوس نامناسب مواجه شد. او چند ساعتی را صرف کردن بدست آوردن یک مولود ی مطلوب کرد تا توانست عکس والا را بگیرد: (مارچ۲۰۱۸)عکس اینده که از این کلبه گرفت، یکی از عکس های تک دلبستگی ی او است. اُل اسم این عکس را “بال های شاهین ” گذاشته، بخاطر گرفتن این عکس، از روش Focus Stacking یا ترکیب چندین تمثال استفاده شده تا تصویری شارپ، چه از نظر پیش زمینه و چه از نظر پس اساس بدست بیاورد. فاصله ی لنز او تا نزدیک ترین انشعاب فقط چند سانتی متر بود. (مارچ۲۰۱۶)

هنریک در مورد این عکس که در مارچ ۲۰۱۶ گرفته می گوید:عکس را از زاویه ای گرفتم که خصیصه غربی رو به روی من استراحت گرفته است. به برهان وجود تلالو شمالی و قدرت شفق قطبی که تا قسمت های جنوبی نروژ هم روبرو است، این صحنه ی قشنگ بوسیله حیات آمده است.

اُل هنریک عموماً عکس های خود از این تصحیلات اشتراکی را هنگام طلوع خورشید می گیرد، ولی زمانی که کریستین هایبرگ و تیموتی پولتون در آخرین روز اوت سال ۲۰۱۶ خواستند که از این ابگیر دیدن کنند، او زودتر از همیشه از رویا مخبر شد و فهمید که پرتو قبل از طلوع خورشید هم می تواند کارساز باشد و منظره ای زیبا ایجاد کند.

داخل یک روز بوسیله یاد ماندنی دیگر در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ مارتن اریکسن و هنس گانر اسلکسن که از دوستان اُل بودند، به چاله اب آمدند. بارش زیاد برف در سال گذشته و وجود مه که نور مستقیم خورشید را خنثی می کرد، شبح ای زیبا بوسیله وجود آورده حیات:

اُل هنریک امسال هم برای عکاسی به این برکه رفت. او درون این باره می گوید:شاید بازدید من از این ابگیر در این سال (۲۰۱۹) زیاد جای تعجبی نداشته باشد. میل دید یک غروب زیباتر از این برکه را رها کرده بودم به همین دلیل لوازم عکاسی خویشتن را جمع کردم. ولی بعد رنگ ها آهسته اما به طرز زیبایی آشکار شدند و درنهایت گردون را با طعم جزیی های قزل پرعضله پوشاندند، عکاسی و ویرایش عکس های ثبت شده در این حالت برای هر عکاسی کاری چالش بر انگیز حیات.

او اگر بیش از معادل نوردهی می کرد رنگ های قرمز به اثر جزیی زرد نزدیک می شدند و اگر رنگ جزیی های قرمز را در ویرایش تصویر تغییر می داد ابر ها جزییات خود را از مشت می دادند و این فقره باعث می شد رنگ های گرم تصویر خراب شوند. مولود ی عکاسی و ادیت او عکس عرشه است: (ژانویه2019)

درباره عکاس :

اُل هنریک سکجلستد (Ole Henrik Skjelstad) یک عکاس نگاره و یک معلم اهل نروژ است. نظراتی که درون این مقاله تالیف شده است صرفاً رویت این عکاس بوده است. اطلاعات و عکس های بیشتر این عکاس را می توانید در اکانت اینستاگرام او مشاهده کنید.بیشتر بخوانید:استعمال از تکمه فوکوس پشتی در دوربین های حرفه ای تکنیکی قدیمی شده است؟در عکاسی خیابانی باید نوک تیز و پیوسته عکس بگیرید۱۱ نکته برای بهبود عکاسی مستندتجربه ای متفاوت از عکاسی با فیلترهای آی آر کروماستفاده از ترفندهای ساده برای عکاسی خلاقانه