غلط سایت 500px در نمره عکس بهسازی نشده باعث تعلیق یکی از کاربران شد

مقاله های مرتبط:چگونه با تکنیک نقاشی با نور، استاپ موشن های قشنگ ابداع کنیم

آویشن گمبل عکاس ساکن منچستر انگلیس است که از تکنیک «نقاشی با پرتو» (light painting) برای ایجاد آثار هنری سورئال و انتزاعی استعمال می کند. بااینکه عکس های گمبل تقریبا همگی عاری دستکاری هستند و عزب با دوربین اندوهناک شده اند؛ سایت 500px بوسیله نعوظ غیرمنتظره ای تمامی عکس های این عکاس را  به برهان ساختگی بودن حذف کرد.

پس از این ائتلاف گمبل به سرعت با سایت 500px تماس گرفت تا دلیل حذف شدن عکس هایش را جویا شود. مسئولان سایت داخل جواب گمبل علت تعلیق شمار کاربری او را استفاده از محتوایی جاهل از عکس عنوان کردند و داخل ادامه تأکید کردند که «ما داخل حال حاضر تصاویر و برنامه ریز های گرافیکی را اجابت نمی کنیم».

نقاشی با نور، با استفاده از نوردهی کامل و چرخش دوربین. بخاطر خلق این شمایل فاتحه عکس با پرتو پس زمینه ی آبی به مدت طولانی نوردهی شده، بعد درِ لنز بسته شده و دوربین ۱۸۰ درجه چرخیده است. پس از برج حمل در لنز عکس بخاطر وهله دوم با نوری بوسیله رنگ جزیی قرمز نوردهی شده است.

گمبل در پستی که در وبلاگ خود تالیف است به این موضوع رمز می درنگ که ۹۹ درصد از عکس های او با دوربین و تکنیک ها و ابزارهای نورپردازی عکس برداری شده اند و داخل ادامه می گوید:غلام از دوربین و ابزاری های مختلفی برای ثبت نور در فریم عکس استفاده می کنم و نتیجه می تواند زیاد عجیب و باورنکردنی باشد. همان نعوظ که گفته ام ۹۹ درصد از کارهای من با دوربین و با مصرف از «نوردهی تمام» (long exposure) محزون می شود و سپس فایل RAW عکس را تو نرم ابزار لایت رومویرایش می کنم. بعضی مواقع تیمار علاقه دارم عکس هایی را که داخل چالش ۳۵۶ روز عکاسی گرفته ام درون فتوشاپ بوسیله تصاویر بانوردهی چندگانه (multiple exposure) تحول کنم؛ اما این عکس ها در پروفایل غلام بیش معدود هستند و هرکجا هم که از این تکنیک استفاده کرده باشم، تو قسمت توضیحات عکس حتما به آن رمز کرده ام. با این وجود، من همچنان این عکس ها را داخل دسته بندی تصاویر گرافیکی قرار نمی دهم.

علاوه براین، عکس های گمبل همگی با جزئیات کامل اگزیف (Exif ) در سایت 500px آپلود شده بودند؛ بنابراین مسئولان 500px باتوجه بوسیله مشخصات برگ عکس برداری و اطلاعات نوردهی باید متوجه می شدند که این عکس ها با دوربین عکاسی ابداع شده اند، نه درنگ افزار گرافیکی.

گمبل تو این باره می گوید:من از این موضوع ناراحت نیستم؛ درواقع [اینکه عکس های واقعی من را با تصاویر گرافیکی اشتباه گرفته اند] بخاطر غلام متشابه تمجید و تمجید از هنر عکاسی ام است. جای شگفتی ندارد که افراد غیرحرفه ای داخل نگاه اول فکر کنند این تصاویر بوسیله روشی غیر از عکاسی خلق شده اند؛ اما از راه اندازی کنندگان پلتفرمی چنین تخصصی انتظار می رود با تکنیک «نقاشی با نور» آشنا باشند.

چیزی که باعث دیو کامی من شد این است که آن ها هیچ توضیحی از من نخواستند و عاری هشدار قبلی عکس های غلام را حذف کرده اند.گالری تصاویر نقاشی با نور تیم گمبل

اگر دارای حساب کاربری در سایت 500px هستید و از تکنیک نقاشی با پرتو و تکنیک های مثل برای خلق عکس های سورئال و انتزاعی مصرف می کنید، بهتر است دقت بیشتری تو آپلود عکس های خویشتن داشته باشید و حتما توضیحات کافی را بوسیله شمایل خود اضافه کنید. همچنین توجه داشته باشید که برنامه ای که با آن تصاویر خود را تصحیح می کنید معلومات اکسیف را حذف نکرده باشد.بیشتر بخوانید:راهنمای عکاسی حرفه ای از نهاد و مناظر طبیعیاپل با تصاحب Spectral Edge، چونی تصاویر آیفون ها را بهبود می بخشددر جهان عکاسی ماکرو، متفاوت بیندیشیدعکاسی طبیعت، جان مرا که تا مرز خودکشی پیش رفته بودم نجات دادپشت عریضی عکس بوسیله یاد ماندنی از هواپیمای کنکورد