برندگان محک عکاسی Shot on iPhone اپل مشخص شدند

محک ی عکاسی Shot on iPhone اپل از مدت ها پیش به صورت رسمی آغاز شد و افرادی از بکلی دنیا با شرکت تو این مسابقه، دنیای پرگیر شان را از دریچه ی آیفون ها به شمایل کشیدند. اپل تو آن زمان اعلام کرد که قصد دارد برترین عکس های این مشق را در بیلبوردهای تبلیغاتی خویشتن قرار دهد.

به همین اندیشه در ماه ژانویه ی گذشته پیرامون این موضوع که آیااپل برای کاربرد از این تصاویر داخل تبلیغاتش، بوسیله کسانی که آن ها را ثبت می کنند پولی پرداخت می نرم یا خیر، بحث و جدل شکل گرفته بود. این باهم اتحاد کردن تو نفوذ کردن به این موضوع، سریعا اطلاعیه ای منتشر و درون آن تأیید کرد که بوسیله صاحبان این عکس ها، هزینه های مربوطه را پرداخت خواهد کرد. 

این فتنه ی مبصر اندوه اکنون بوسیله اتمام گویا و اپل برترین تصاویر ثبت شده را انتخاب کرده است. در بین برندگان این مسابقه، افرادی از کشورهای مختلفی درون بکلی دنیا به چشم می خورند. درضمن تفویض بهترین تصاویر، توسط هیئتی متشکل از چندین داور شناخته شده ی بین المللی ادا شده که اسامی آن ها بوسیله این تطویل است: پیت سوزا، آستین مان، اَنِت دِگراف، لویسا دور، چِن مَن، فیل شیلر، کایان درَنس، بروکس کرَفت، سباستین ماریناو-مِس، جان مک کارمَک و اَرِم داپلِسیس.

داخل ادامه می توانید تصاویر تیز ی مسابقه ی یادشده را بوسیله همراه نظر برخی از داوران برگزیده درون مورد آن ها، دوراندیشی کنید. توجه داشته باشید که همگی ی این تصاویر برنده هستند و ترتیبی داخل بین آن ها وجود ندارد. برای رویت هر تصویر در چونی اصلی، روی آن کلیک کنید

ثبت شده با گوشی آیفون ۱۰ اس مکس توسط الکس جیانگ از ایالات متحده ی آمریکا دید چند عضو از داوران داخل تک عکس بلندی

چن من: «این، عکسی است لبریز از رنگ های خویش داشتنی که در ناف آن، داستان های اضافی نهفته است. روی عکس ارشد نمایی کنید تا جزئيات هر قوم را با داستان منحصربه فردشان ببینید. سبد بسکتبال درست تو بخش میانی این عکس جای محزون است و داستان های بیشتری را به آن تزریق می کند.»

انت دگراف: «شعر سرایی داخل هنر معماری. [این عکس به منت نشان می دهد که] در دنبال دیوارهای یک مسکن معمولی تو شهری ناشناخته، عمر جریان دارد. رنگ های سرزنده و آستان زنبیل بسکتبال دقیقا داخل وسط عکس! عکاس چشمان تیزبینی داشته است.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۱۰ اس مکس توسط بلیک ماروین از ایالات متحده ی آمریکا نظر چند قامت از داوران تو مورد عکس بالا

آستین مان: «شهود چنین عکسی نیازمند صبوری زیاد و زمان بندی بی عیب است و به لطف قابلیت Smart HDR و البته سرعت بالای آیفون در ثبت تصویر، هم می توانیم دو چشم این راکون را ببینیم و هم سایه های عمیق تو این محیط برای مان قابل رؤیت هستند. قبلا قبض چنین عکسی درون نور طبیعی، تقریبا غیرممکن بود.»

فیل شیلر: «وقت ی نگاه مستقیم راکون بوسیله عکاس، شگفت انگیز است. با دیدن این صحنه، گفتن این عموم از سوی راکون داخل ذهن مان تداعی می شود «اگر به آرامی عقب بروی و بیخیال شوی، هیچ کدام مان آسیب نخواهیم نظر». استفاده از جلوه ی سیاه و سفید برای این عکس، امر بیش مناسبی بوده است. به علاوه، فوکوس کردن روی راکون و ورودی اندام ی خالی این شجر قدیمی، ثانیه ای جذاب از توقف زمان را به تصویر می کشد.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۱۰ اس مکس توسط دَرِن سو از سنگاپور دید چند تن از داوران تو تک عکس بالا

فیل شیلر: «انعکاسی که داخل نگاه اول شبیه نقاشی بوسیله نظر می رسد و داخل آن، دو دنیا با یک دیگر اصابت کرده اند. با نظر این عکس قطعا از خودتان خواهید پرسید که چگونه و دقیقا در کجا ثبت شده است. پرنده ای که در گوشه ی تصویر درحال پرواز کردن است، تنها نشانه ی عمر را داخل این اختلاط سورئال، دربرابر چشمان مان استراحت می دهد.»

چن غلام: «کجی و پژواک درون زاویه ای عجیب و غریب. با دیدن این عکس، حساسیت شگفت انگیزی تو شما خلق کردن می شود.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۷ توسط نیکیتا یاروش از بلاروس نظر چند تن از داوران در تک عکس بالا

آستین مان: «نکته ای که مرا عاشق عکس بالا می کند، این است که شدیدا دست یافتنی است. به بیانی بهتر، بخاطر قبض تصاویر زیبا، لزوما مجبور نیستید به جایی مثل ایسلند سفر کنید. این سوژه های زیبا، همان جا والا دماغ تان هستند! نحوه ی تقاطع خطوط، اثر جزیی های پر چرکین و جوش و کنار هم قرار شهود مقصد هایی از تازگی و قدیمی بودن، همه و همه این عکس را بوسیله اثری ممتاز تبدیل کرده اند.»

لویسا دور: «منتظر بی آلایشی این عکس هستم. اختلاط بندی، نورپردازی، جزئيات و خلاصه همه چیز خوب بوسیله نظر می رسند. در همین ثانیه است که ملتفت ترک کوچکی در تمثال می شوید و با خود فکر می کنید که چه اتفاقی در آنجا بی ریا است؟ اصلا این مکان کجا است؟ چه کسی آنجا بوده؟ برای شخص من، یک عکس خوب صرفا عکسی نیست که جلوه ی ترتیب دارد، بلکه عکسی است که شما را را به پندار کردن وادار می کند؛ بوسیله اسلوب ای که نتوانید از خاطر کردن دست بردارید.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۱۰ توسط دینا الفاسی از رژیم صهیونیستی نظر چند تن از داوران در تک عکس بالا

سباستین ماریناو-مِس: «عاشق این مورد هستم که گودال آبِ قلب شکل، دورتادور سوژه را فرا گرفته است. نیز درحالی که سوژه به عجله به راه خویشتن ادامه می دهد، بخش کوچکی از دنیای پیرامون را در پس ماخذ ی این گودال می بینیم.»

بروکس کرفت: «یک چشم انداز منحصربه فرد و عکسی جدید در گروه ی محبوب تصاویر انعکاسی. اینکه سوژه را بوسیله طور کامل تو عکس می بینیم، نکته ی مثبتی است و من آن را می پسندم، البته نمی شود تامین وجود که این عکس دقیقا چگونه ثبت شده است. گودال آب، فرمی همچون قلب بوسیله خود گرفته و تقارن دل نشینی با سوژه ی واقعی دارد. عمق میدانی که آیفون اپل درون حالت معمولی عکاسی ایجاد می کند، ثبت چنین تصویری را امکان پذیر کرده است. یک دوربین DSLR بخاطر زوم مناسب و دریافت چنین عکسی، احتمالا کمی به زمان بیشتری نیاز پیدا می کرد.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۸ پلاس توسط الیزابت اسکاروت از ایالات متحده ی آمریکا رویت چند عضو از داوران تو تک عکس بالا

بروکس کرفت: «پرتره ای که در یک نگاره ی چشم نواز، شگفتی دوران کودکی را به تمثال می کشد. این تصویر دارای اختلاط بندی فوق العاده ای است؛ این خیساندن بندی هم هویت کودک و حزن امتحان ی او از قرارگرفتن تو این هوا را، نشان می دهد.»

پیت سوزا: «پرتره ای عالی و استفاده ی مقاوم از پس بنیان برای بیان هدف اصلی عکس. چهره ی این نوزاد در مکان مناسبی از عکس جای اندوهناک است، بوسیله گونه ای که پس زمینه به خوبی دیده می شود و این درحالی است که حواس مان از سوژه ی اصلی پرت نمی شود. این شبح برایم آشنا است، احتمالا قبلا دقیقا در همان نقطه جناب داشته ام. اما این تصویر، شبیه هیچ شمایل دیگری که از این منطقه ثبت شده باشد، محو.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۱۰ اس توسط اندرو گریسورلد از ایالات متحده ی آمریکا دید چند عضو از داوران در مورد عکس بالا

جان مک کارمک: «کاملا روبرو است که روی این عکس حسابی خاطر شده؛ الگوی پس زمینه باعث همبستگی هرچه بیشتر عکس می شود و نسخه های کوچک پر حرارت از همان الگو در قطره های آب، دلربایی بصری خاصی ایجاد کرده است. مصرف ی خلاقانه از عمق میدان درون این عکس، بی نظیر است.»

سباستین ماریناو-مِس: «ترکیب بندی و فام بندی بسیار منحصربه فرد برای بازی با غلبه بالای آیفون ۱۰ اس تو عکاسی. جالب توجه ترین نکته ی این عکس برای من، پس مبنا ی آن است که به مرحمت بزرگ نمایی شده و در تک تک قطرات کوچک آب دیده می شود. دوست دارم بدانم الگوی پس زمینه، دقیقا متعلق به چه چیزی است.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۱۰ اس مکس توسط برنارد آنتولین از ایالات متحده ی آمریکا رویت یکی از داوران داخل مورد عکس بالا

کایان درَنس: «منظره ی بالا درون نگاه مبدا همچون یک صحنه ی ساده بوسیله دیدن می رسد، اما استفاده از جلوه ی سیاه و سفید انتخابی هوشمندانه بوده است؛ انتخابی که این منطقه را با حال و هوای دیگری به تصویر می کشد. جلوه ی سیاه و سفید به خودنمایی کنتراست دراماتیک ابرها و محیط اطراف، کمک شایانی کرده است.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۱۰ اس توسط لایادی دارماوان از ایالات متحده ی آمریکا نظر یکی از داوران در تک عکس پشته

لویسا دور: «این نگار برای من، حساسیت یک پرتره ی قدیمی را تداعی می کند. بافتن کوه ها استعاره ای یک صورت گره خورده ی کهنسال است. چیزی در مورد این عکس وجود دارد که متعلق به بخش ناخودآگاه ذهن است و همین بخش، اصلی ترین دلیل تعلق ی غلام به این عکس است. اندکی که نمی توانم به صراحت آن را برای تان تطویل دهم.»

ثبت شده با گوشی آیفون ۷ توسط رابرت گلَسِر از آلمان نظر یکی از داوران در مورد عکس پشته

کایان درَنس: «این عکس، محدوده ی داینامیکی جذابی دارد. تو تک تک بخش های عکس بالا، از چمن زار پژمان تا درختان و ابرها، جزئیات نهفته است. عرش لطیف و رنگ بندی کیف بخش، این تمثال را یار داشتنی برنده کرده اند.»

این ۱۰ عکس برتر مسابقه ی Shot on iPhone، راحتی است داخل بیلبوردهای تبلیغاتی اپل (در فداکار شهرهای منتخب) و همچنین فروشگاه ها و وب سایت رسمی این شرکت، به نمایش درآیند. 

دیدگاه شما کاربران زومیتدر این رابطه چیست؟ آیا شانس خود را برای شرکت در این مسابقه امتحان کردید؟ بیشتر بخوانید:آیا عینک های اپل جایگزین آيفون می شوند؟قانون گذاران آمریکایی اپل را به سوءاستفاده از قوانین حریم خصوصی متهم کردندجانی آیو، طراح بسیاری از پرفروش ترین محصولات اپل، این شریک را زین کرداینتل رویکردهای رقابتی کوالکام را دلیل ضعف تو بازار تراشه های مودم می داندبا بهترین هدفون و ایربادهای طولانی بی سیم آشنا شوید