با این ۶ روش ساده تصاویر بهتری درون تعطیلات ثبت کنید

مشابه بسیاری از افراد، حتما شما نیز تابه حال تجربه کرده اید که پس از سیر و تعطیلاتی مهیج و ثبت تصاویر فراوان، احساس ناامیدکننده ای درباره ی همه ی آن تصاویر داشته باشید. بااین حال، باید بدانید فارغ از سطح ابزار عکاسی شما، نکات اولیه و ساده ای در دنیای عکاسی وجود دارند که می توانند بوسیله سادگی و با صرف کمی دقت بیشتر حال وهوای تازه ای به عکس های آخر هفته ای و سفری شما ببخشند. پس، با زومیتهمراه باشید تا ۶ نکته از این اصول اولیه ی عکاسی را مرور کنیم.۱. ابزار بی عیب گزینش کنید

در عکاسی، بدیهی ترین اسباب دوربین است؛ ازاین رو، طبیعی است که اولیه قدم شما در حروف عکاسی، انتخاب دوربین کم قیمت خواهد بود. هرچند بخاطر شروع بوسیله دوربین و برگ گران مقدار نیازی ندارید و همین موبایل های امروزی نیز کیفیت های رضایت قدری ارائه می دهند، اگر قصد دارید دوربین بخرید، باید از بین مقیاس های مختلف امروزی بهترین گزینه را برمبنای بودجه ی خود تفویض کنید.اعداد مگاپیکسل هرگز به انزوا گلچین کننده نیستند

به طور کلی، دوربینی با رزولوشن بالاتر حاوی جزئیات بیشتری از شمایل است و هنگام چاپ تصویر همچنین خرسند بخش تیز خواهد بود. بااین حال، رزولوشن حسگر هرگز تعیین کننده نیست و عامل عمده دیگری به نام اندازه ی حسگر شمایل یا همان ورق ی جذب کننده ی تلالو از محیط نیز اهمیت بسزایی دارد. بنابراین، اگر قصد دارید تصویرتان را داخل ابعاد ارشد چاپ کنید، دوربین های باکیفیت DSLR، عزب چاره ی شما خواهند بود. درمقابل، اگر نمای کلی تصویر برایتان مهم است و صرفا قصد دارید آن را در فضای مجازی منتشر کنید، بسیاری از دوربین های موبایل امروزی به صبر و سرعت سریع العمل خیس کارتان را نحو خواهند انداخت. همچنین، طبیعی است سایر دوربین ها، بسان کامپکت ها، همچنین در فضایی بین این دو قرار خواهند گرفت.

علاوه بر کیفیت و حسگر، باید به لنز دوربین نیز توجه کنید. البته، این نکته مفهوم چندانی در دوربین های موبایل با لنزهای غالبا مشابه ندارد؛ اما درباره ی سایر دوربین ها، ممکن است دوربین کامپکتی با کیفیتی مناسب و کمی زوم اپتیکال بدون افت چونی برایتان کافی باشد خواه بخاطر زوم زیاد بیشتر و عکاسی تله فوتو به دوربین های شبه SLR و DSLR حاجت داشته باشید.

با لنزهای واید و زاویه دید عریض ی آن ها، از یک سو، می توانید عکاسی لذت بخشی از طبیعت را امتحان کنید و از سوی دیگر، بخاطر عکاسی از وجود وحش به لنزهای تِله حاجت خواهید داشت. همچنین، از پیمانه و معادل دوربین تجهیزات نیز نباید غافل شد؛ چراکه به طورمثال، با دوربین DSLR و لنزی با زوم بیش فراز مجبور خواهید بود وزن و سختی های بیش بیشتری داخل قیاس با کامپکت ها یا موبایل ها تحمل کنید.

۲. از اشتباه نترسید

اغلب مردم معمولی بخاطر ثبت صحنه، دوربینشان را بیرون می آورند و بی توجه به چیز دیگری تصویر را ثبت می کنند و درنهایت نیز، از نتیجه ی کارشان ناراضی خواهند بود؛ چراکه تمثال خود را تداعی کننده ی همان صحنه ای نمی یابند که با چشمانشان دیده اند.اشتباه کنید؛ به شرط آنکه تدریس بگیرید

البته، لغزش کردن در عکاسی، بوسیله خاص درباره ی افرادی با تجربه ی کمتر، امری غریزی است؛ اما به شرط آنکه همواره اشتباهاتتان را وارسی کنید. بنابراین، از اشتباه کردن نترسید و روی آن ها بوسیله نشانی کلاس درسی حساب کنید. تصاویر خود را معاینه کنید و به تکنیک خویشتن در کاربرد از دوربین و قوانین اختلاط بندی دقت و به این تفکر کنید که چگونه می توانید در دفعات بعدی، چونی کارتان را افزایش دهید.

۳. به توانایی تان داخل استفاده از دوربین بیفزایید

بوسیله ندرت پیش می آید که عکسی ممتاز و جالب توجه با معرفت فنی و احاطه های عکاسی شخص عکاس همراه نباشد؛ چراکه همان طورکه درون نکته ی اول اشاره کردیم، دوربین عکاسی بدیهی ترین ابزار برای ثبت تصویر است. ازاین رو، طبیعی است که خودی بیشتر قابلیت ها و امکانات آن تأثیر مستقیمی پیاده شدن توانایی عکاسی و تصاویر خروجی شما خواهد گذاشت.

قابلیت ها و حتی معایب دوربین و ابزارهای جانبی آن را بشناسید و درباره ی مسائل فنی مختلف دنیای عکاسی، نظیر عمق میدان و مثلث نوردهی، تحقیق کنید تا بتوانید متد چسبیدگی به تمثال دلخواهتان برای هر سوژه را به فراغت تشخیص دهید. البته، این موضوع فقط به دوربین های حرفه ای تعلق ندارد و تا اینکه دوربین های موبایل همچنین امکانات خاص و عکس العمل های متنوع یا اصطلاحا تشویش هایی در شرایط نوری متفاوت دارند که خودی آن ها تاثیر بسزایی بر عکاسی تان خواهد گذاشت.

۴. به ترکیب بندی توجه کنیدمقاله های مرتبط:بهترین تکنیک های ترکیب بندی تو عکاسی و تصویر سازی (تقدیر اول)۶ نکته رادیکال برای خیساندن بندی جذاب درون عکاسی سرشت

اختلاط بندی اشتباه یا بی توجهی بوسیله آن ممکن است مفهوم اصلی تصویرتان را ناچیز رنگ نرم. همچنین، ازدحام بی دلیل صحنه ی شما امکان پذیر است تمرکز بیننده را از روی سوژه ی پا بر جا مدنظرتان بردارد.

در نظر داشته باشید که کشف کردن و آموختن و حتی به کارگیری اصول ترکیب بندی ماندگی چندانی ندارد؛ ولی تأثیر مثبت فراوانی بر عکس هایتان خواهد گذاشت. بنابراین، ترکیب بندی را قطعی بگیرید و درباره ی اصول آن رسیدگی و با صرف کردن مقداری نفس و حوصله، نتایج جذابش مشاهده کنید.

۵. کنار سوژه تمرکز کنید

تمرکز پهلو سوژه ای خاص و جذاب شبیه بخشی از بنای تاریخی و کاهش توجه به عناصر انحرافی و تا اینکه حذف آن ها به وسیله ی ترکیب بندی، بزرگ نمایی، جابه جایی و مسائلی ازاین دست، یکی از راه های آسانی است که می تواند به استراحت به جذابیت تصاویرتان بیفزاید؛ چراکه با اندک شدن متغیرهای موجود تو صحنه، از تاریکی فکرکردن به نحوه ی خیساندن بندی و تمرکز پیاده شدن سوژه ی مدنظرتان کاسته خواهد شد. به عبارت بهتر، کاهش کمّیّت افزایش چونی کارتان را درون پی خواهد داشت.

۶. زمان عکاسی را در رویت بگیریدساعات طلایی، زمان نیکوکاری برای خوابیدن نیستند!

از دید علمی، نور همگی ی عکاسی است؛ چراکه باعث دیدن اجسام می شود و دوربین عکاسی نیز به شفیع ی جذب پرتو است که اجرا عکاسی را ارتکاب می دهد. پس، وقتی هوس گردش درون صنع تو تعطیلات آخر هفته کردید، متصل به نور محیط و شرایط نوری کرسی توجه کنید تا با روزی گیری از آن، تمرکز مناسبی بر سوژه خواه منظره ی اصلی ایجاد کنید. البته، اگر از آن دسته افرادی هستید صبح ها باطراوت مبتلا راحتی هستند و از پشت به بعد هوای عکاسی و هنرمندی به سرشان می زند، متأسفانه باید گفت داخل حال از مشت اعطا کردن طلایی ترین ساعات عکاسی هستید!

ناپسند نیست بدانید درون دنیای عکاسی، کمی بعد از طلوع آفتاب و قبل از غروب آن، «ساعات طلایی» نامیده می شوند؛ چراکه نور و سایه ها و طعم جزیی هایی را در این ساعات خواهید یافت که درون سایر ساعات روز دردسترس نیستند. پس تنبلی را کنار بگذارید و با بهره گرفتن از این طور وضعیتی، تصاویر ماندگار و چشم نوازی به گالری تان اضافه کنید.

نتیجه گیری

عکاسی با آرامش و بوسیله دوراز عجله در طبیعت، از یک سو، یکی از راه های مؤثر برای تقویت توانایی عکاسی است و از سوی دیگر، باعث ثبت لحظات خاصی نیز خواهد شد که خارج از فضاهای شلوغ شهری تجربه کرده اید. ازاین رو، وقتی فراغت است با یک مقصد دو علامت بزنید، بسیار عالمانه به دید می رسد که تسلط خود در پرتاب این تیر را با نکاتی همچون نکات گفته شده در این مطلب و بخشی تحقیق و تجربه بیفزایید تا حزن درون طی تفریحتان به عکاس ماهرتری تغییر شوید و هم کادرهای ماندگارتری از خاطراتتان به جای بگذارید.

اگر شما نیز تجربه ی خاصی در زمینه ی عکاسی طبیعت حین سفرها و تفریحات آخر هفته دارید، باتوجه با نکات ذکرشده، آن را با ما و سایر کاربران زومیتبه اشتراک بگذارید.بیشتر بخوانید:راهنمای تازه کار تسلط در تنظیمات دستی (Manual) عکاسیقابلیت Semantic Rendering چگونه عملکرد دوربین آیفون 11 را بهبود می بخشد؟آیا به دوربین های ۴۸ مگاپیکسلی در گوشی های هوشمند احتیاج داریم؟برندگان مسابقه ی عکاسی نجومی سال ۲۰۱۹ اعلام شدندنمای سورئال خنک های شگفت انگیز دریاچه ی میشیگان