پارادایس، نمایشی تلخ از بهشتی که خاکستر شد

ساکنان شهر ملیح و سرسبز پارادایس حتی تو فکر کردن هم نمی دیدند که ناگزیر بوسیله ترک شهرشان شوند، درحالی که تنها تلی از خاکستر و آوار پشت سر خویشتن برجای گذاشته اند.

شهر پارادایس (Paradise) داخل شهر کالیفرنیا تنها یک روزگار ونیم از شمال ساکرامنتو فاصله دارد، شهری که درون دامنه ی لفافه کوه های «سیرا نوادا» (Sierra Nevada) واقع شده است. این قصبه بیش از ۲۶ هزار نفر سکنه داشت؛ همچنین تعدادی پارک ویژه ساختمان های سیار نیز در این شهر مخلوق شده حیات. تو مجموع از پارادایس بوسیله نشانی بهشتی بخاطر افراد بازنشسته یاد می شد. هرچند آتش سوزی سال گذشته باعث شد که آینده ای دیو و نامعلوم در کام فردوس کالفرنیا باشد.مقاله مرتبط:تصاویری خیره کننده از تندباد های تندری جنب

این آتش سوزی مهیب که خسارات بسیاری به کود آورده است، داخل تاریخ هشتم نوامبر سال گذشته میلادی از «پولگا» (Pulga) آغاز شد. پس ازآن مسیر خویشتن را به سمت غرب ادامه داده و هر آنچه سر راهش بود، درون میان شعله های سرکش آتش بوسیله نابودی کشاند و درنهایت سایه ی تیره و تار خود را پهلو شیوه پارادایس افکند.

سرعت پیشروی این آتش سوزی موسوم بوسیله «کمپ فایر» (Camp Fire) بیش بالا بود، بوسیله طوری که داخل هر دقیقه وسعتی به مساحت سه زمین اسب سواری طعمه ی حریق می شد؛ بوسیله همین فکر خیلی زود پارادایس در میان تب و تاب های آتش رو به نابودی گذاشت. از سوی دیگر سرعت آتش سوزی باعث غافلگیر شدن مقامات و در نتیجه اطلاع رسانی ضعیف شده حیات و همین سیلان باعث شد که شماری از ساکنان درون میان آتش به تله بیفتند.

در جریان این آتش سوزی دست ناچیز ۸۶ نفر جان خود را از دست دادند، ۱۲ هزار ساختمان سوخته و تنها اسکلتی از آن ها برجای ماند و هزاران نفر همچنین خانه و کاشانه شان را از مشت داده و آواره شدند. البته این اولین آتش سوزی نبود که گریبانگیر این شهر شد، پیش از این نیز پارادیس دو کود با پدیده ی آتش سوزی مواجه شده و حتی یک بار جزء قابل توجهی از آن سوخت و خاکستر شد. اما بالاخره شهر مجدد روی پای خود ایستاد و به مسیرش ادامه عدل.

هرچند آتش سوزی کمپ فایر آن چنان ویرانی بوسیله بار آورده است که شاید جبران آن و بازسازی دوباره شهر سال ها به کشش انجامد. تو ادامه بوسیله تماشای کلکسیون تصاویری تلخ و خیره کننده خواهیم نشست که گوشه ای از حال روزهای گذشته و تقدیر امروز این ایالت سوخته را بوسیله تصویر کشیدند. با زومیت همراه باشید. 

به انتظار آنکه در هیچ گوشه ای از جهان، مردم با حوادثی از این مشت مواجه نشوند. امیدوارم از مطالعه این مطلب و یگانگی با ما کیف دربند باشید.بیشتر بخوانید:نمای سورئال خنک های شگفت انگیز حوض درست کردن ی میشیگانعکاسی از قرص ماه ظهر کلیسای ۸۰۰ سالهبرندگان دهمین مانور عکاسی Audubon معرفی کردن شدندتایم لپس های میکروسکوپی؛ دریچه نیکون بوسیله دنیای کوچک در حال حرکتانتشار ویدئویی خنده دار درمورد روش منزه کردن دوربین های حرفه ای تو یوتیوب