۶ نکته عکاسی پرتره بخاطر عکاسان مبتدی

عکاسیSGHAROOOON پرتره یکی از محبوب ترین استیل های عکاسی است و چالش ها و نکات اختصاص خود را دارد. در این مطلب ۶ نکته شناساندن می کنیم که اگر بوسیله تری عکاسی پرتره را مطلع کرده اید، شاید بخاطر شما موثر باشند.۱- لنز مناسبمقاله های مرتبط:بهترین لنز بخاطر عکاسی پرترهلنز زوم در طبق لنز پرایم؛ آیا هنوز استفاده از لنز زوم تعبیر کردن دارد؟

جنس دوربین درون عکاسی پرتره، در مقایسه با دیگر زمینه های عکاسی، اهمیت کمتری دارد و مورد رادیکال تر نوع لنز است. اگر می خواهید عمق راسته اندک و افکت بوکه ی مناسبی داشته باشید، به لنزی با دیافراگم بلندی نیاز دارید. همچنین بور های کانونی مختلف، ظاهر متفاوتی به تمثال می بخشند و همین طور که از فواصل کانونی پایین نم به بالاتر می رویم، عمق پس ماخذ و تمثال سوژه تغییر می کنند. البته مصرف از لنز کیت بوسیله این معنا حلق که نمی توانید پرتره های نواخت ثبت کنید، اما اگر می خواهید عکاسی پرتره ی خود را به وعده ای جدید ببرید، بهتر است از لنزهای پرایم استفاده کنید. معمولا پیشنهاد می شود که از یک لنز ۵۰ میلی متری استفاده کنید، سپس اگر می خواستید به سوژه نزدیک مرطوب باشید سراغ لنز با فاصله ی کانونی بیشتر، مثلا ۸۵ میلی متر، بروید؛ اگر می خواهید تصاویر پرتره ی وایدتری ثبت کنید، می توانید مثلا از یک لنز ۳۵ میلی متری مصرف کنید. پس تصمیم بگیرید که چه مولود ای می خواهید و باتوجه به آن لنز کم ارزش را تفویض کنید. در ادامه چند عکس ثبت شده با لنزهای مختلف را می بینید.

50mm, f/1.8

85mm, f/1.2

35mm, f/2۲- تنظیمات دوربین

به نعوظ کلی در همه ی انواع عکاسی دانستن تنظیمات دوربین قرین ایزو یا حساسیت سنسور، دیافراگم و سرعت شاتر، در نتیجه ی نهایی مؤثر هستند؛ اما داخل عکاسی پرتره به طور خاص، تنظیماتی مانند گشودگی دیافراگم، تأثیر زیادی در نتیجه ی نهایی دارند. هرچه دیافراگم بازتر باشد (مغز آن کمتر باشد)، عمق میدان کمینه می شود، یعنی قیمت کمتری از تصویر در محدوده ی فوکوس است.

تأثیر گشودگی دیافراگم؛ تصویر اول (عبث) با f/5.6 و تصویر دوم با f/2 ثبت شده اند

باتوجه به اینکه چه خراج ای می خواهید باید این مورد را تنظیم کنید. مثلا اگر پس مبنا و پیش زمینه ای با افکت بوکه ی زورمند می خواهید باید گشودگی دیافراگم را تکثیر دهید. یا چنانچه می خواهید پس ماخذ نیز واضح باشد باید آن را کاهش دهید. با تبدیل میزان گشودگی دیافراگم، مقیاس نوری که به حسگر می رسد تغییر می کند و شاید نیاز باشد ایزو و سرعت شاتر را نیز تبدیل دهید. تو این زمینه نیز بهتر است همیشه ایزو را پایین (مثلا ۱۰۰) نگه دارید و درصورت امکان میزان نوردهی را با سرعت شاتر تنظیم کنید. البته اگر شرایط عکاسی نسبتا تاریک است، شاید لازم باشد ایزو را نیز تکثیر دهید. ادا همه ی این کارها در حالت Manual ممکن است، ولی اگر با تنظیمات سرعت شاتر اسایش نیستید می توانید از حالت Aperture Priority استفاده کنید؛ در این حالت شما گشودگی دیافراگم را انتخاب می کنید و خویشتن دوربین سرعت شاتر را تنظیم می کند.

حالت Manual معمولا با دست افزار M، و حالت Aperture Priority معمولا با A A یا Av برملا شده- اند۳ فوکوس

صحیح در عکاسی پرتره می خواهیم سوژه درون فوکوس استراحت داشته باشد و این کار بسیار گلچین کننده و حساس است؛ زیرا بیشتر اوقات داخل این نوع عکاسی با عمق میدان اندک سروکار. داریم اگر شرایط به گونه ای باشد که طولانی سوژه در محدوده ی فوکوس لنز صبر داشته باشد، مشکلی بود ندارد و اگر روی هرکدام از چشم ها فوکوس کنید، هردو چشم جلوه گر خواهند. وجود مشکل زمانی خلق کردن می شود که کل سوژه در محدوده ی فوکوس فراغت. نگیرد در این شرایط متصل روی نزدیک ترین چشم فوکوس کنید و مطمئن شوید که فوکوس کاملا واضح باشد، زیرا زمانی که با عمق میدانی بوسیله این قدری سروکار دارید، تا اینکه چنانچه فوکوس به میزان کمی نادرست باشد، درون تصویر نهایی بسیار مشخص خواهد وجود و تصاویرتان ظاهر نوع دوستی نخواهند. داشت پس دقت کنید که دیافراگم و فوکوس به لباس مناسبی تنظیم شده باشند تا تصاویر پرتره ای که ثبت می کنید کاملا پدیدار.

باشند- ۴ ترکیب بندیمقاله ی:مرتبط نیکوترین تکنیک های اختلاط بندی در عکاسی و تمثال

سازی تمام موارد اختلاط بندی مثل خطوط پیشقدم و قانون یک سوم، می توانند در عکاسی پرتره نیز اعمال. شوند سوژه، تمرکز پا بر جا عکس است و می خواهیم توجه بیننده مستقیما به سمت سوژه برود؛ بنابراین باید از عواملی که توجه بیننده را از سوژه می گیرند دوری. کنیم یک راه دوری از این عوامل بخاطر پس زمینه، استفاده از گشودگی دیافراگم (بالاتر بسان تقدیر تنظیمات) دوربین و فوکوس روی سوژه و تار کردن پس بنیان است؛ اما استفاده از تکنیک های ترکیب بندی نیز بوسیله این تک و بهتر شدن عکس معاون اضافی می.

کنند یک نکته ی متجاوز کاربردی که جلوه ی خاصی به عکس های پرتره می بخشد، اضافه اشیا به پیش زمینه. است زمانی که عمدا شی موجود درون پیش زمینه را بیرون از فوکوس قرار می دهید، افکت جذابی به دست می آورید و دیگر برای ابداع افکت قرین نیازی به فتوشاپ ندارید و می توانید همگی چیز را در خود دوربین ایجاد.

کنید- ۵ مصرف از

رفلکتور زمانی که با تلالو طبیعی سروکار دارید، بسیار نمی توانید نور را دستکاری کنید؛ در این وضعیت رفلکتورها متجاوز مفید. هستند رفلکتورها وسایلی هستند که تلالو را بازتاب می کنند و زمانی به فرمان می آیند که می خواهید سایه ها را حذف کنید و نورپردازی سوژه را یکدست خیس. کنید رفلکتورها انواع سفید، نقره ای، طلایی، مشکی و نیمه شفاف دارند که معمولا توصیه می شود عکاسان خام بیشتر از نوع نقره ای استفاده. کنند هرکدام از این رفلکتورها کاربرد خاصی دارد، مثلا رفلکتور طلایی می تواند تو برخی شرایط، مانند زمانی که رنگ پوست تیره لطافت دارید و می خواهید مقداری گرما و رنگ را به رنگ غشا ها تکثیر کنید، بسیار مؤثر. است پس رفلکتورها تنها برای ازبین بردن سایه ها به فقره نمی روند؛ بلکه درکنار آن بخاطر ابداع تلالو یکدست و برجسته کردن طعم جزیی ها نیز مفت. هستند بنابراین اگر درون بنیاد ی عکاسی پرتره فعالیت می کنید، سعی کنید که یک رفلکتور تهیه کنید؛ زیرا وسیله ای بسیار طرز کار خواهد.

وجود- ۶ محل عکاسی؛ نور و پس

زمینه هموار به فضا عکاسی و تاثیر آن روی نورپردازی و پس زمینه ی عکس تان توجه. کنید به خاطر داشته باشید که یکی از بهترین اوقات روز برای ثبت عکس پرتره، دقیقا پیش از غروب آفتاب است که شورعشق ملایمی را از خورشید دریافت می. کنیم درمورد مکان هم، این موضوع در عکاسی (نگاره Landscape) Photography اهمیت زیادی دارد، اما در عکاسی پرتره به آن وزن مهم. تراشیدن حتی اگر هوا چندان دوست داشتنی نباشد، باز غصه می نبوغ از آن بخاطر ثبت عکس های خوب نصیب برد؛ به این لباس که می توانید با تار کردن پس زمینه و اعمال افکت بوکه، آن را بوسیله لکه های رنگی نظم دگرگونی. کنید اگر پس زمینه ی شما پس از اعمال این افکت سفید است، می توانید، کمی جابه مکان شوید و مثلا درختی معین کنید تا افکت بوکه روی آن خوب. شود همچنین می توانید بوسیله تقدیر روشن تر یا سایه نم جابه جا. شوید پس اگر در جا منت عکاسی می کنید یک نکته ی مثبت است، اما اگر این نعوظ نبود همچنان می توانید عکس های نوع دوستی ثبت.
کنید مقاله ی:مرتبط چگونه یک عکس پرتره صنف ای

بگیریم در این مطلب ۶ نکته برای عکاسی پرتره را معرفی کردیم که امیدواریم به شما دستیار. کنند علاوه براین نکات، خوب است به تامل داشته باشید که عکاسی پرتره متجاوز از آن که عکاسی باشد، روانشناسی. است وقتی تازه ملتفت این عرصه شده اید و تو حال یادگیری تکینک ها و تنظیمات هستید، مقدور است آن حرمت درون دوربین غرق شوید که فراموش کنید که بوسیله عاطفه قرار سوژه توجه. کنید قدیم تقلا کنید حداقل نیمی از توجه شما روی سوژه باشد و با آن ها تکلم ای را پیش ببرید تا حالت سوژه بیش از حد هم پایه نباشد و عاطفه نامناسب و اینکه ندانند باید چه مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش بکنند، نداشته. باشند این موضوع به طبیعی تیز وجود داشتن جلوه ی سوژه و عکس هایتان کمک می.

کند آیا شما اندوه به عکاسی پرتره می پردازید؟ شما از چه افزار و تکنیک هایی کاربرد می کنید؟بیشتر:بخوانید تقلا سیگما برای احیای لنزهای-APS Cچرا گوشی های متاخر دو یا چند دوربین دارند؟روشی پرمنفعت و بهینه برای مدیریت داده ها و فایل های عکاسینتایج مسابقه انتخاب بشریت لومیکس سال ۲۰۱۸ برای عکاسی از بود وحش۵ ترفند بدون هزینه بخاطر عکاسی