امتحان ای جذاب در عکاسی اسباب ورزش با استفاده از قطرات آب

در کنار تمامی ژانرهای عکاسی، عکاسی از وسایل بازی ها نیز ژانری اتش فشانی بوده که طرفدارانی بخاطر خویشتن دست وپا کرده است؛ چراکه درون عکاسی از اسباب بازی ها، هیچگاه اضطراب و عجله ای همچون عکاسی شهری تو کار حلق و همچنین برخلاف عکاسی طبیعت، تنها ابزار شما برای کشف یک کادر خوب، نگاه کردن نیست. بلکه تمامی عناصر چیز پهن و اختلاط بندی آن ها در دستان و والا خلاقیت شما هستند و اگر داخل کنار تمامی این مزیت ها، کوچک و نسبتاً کم خرج بودن افزار بازی ها را بی قراری در نظر بگیریم، وارد جذابیت کم نظیر دنیای عکاسی از ابزار بازی ها خواهیم شد.

ولی داخل این دنیای پر زرق وبرق که ربط مستقیمی با طفل درون شما دارد، یک چالش مهم نیز عرض پیکر می کند که چیزی نیست جز ثبات کامل عناصر بی جان این ژانر عکاسی.

هرچند چنانچه قصد عکاسی از یک شبح را داشته باشید، ساکن وجود داشتن عناصر حتی مزیت حزن به حساب می رود، ولی در عکاسی از افزار ورزش ها معمولا با شخصیت هایی طرفی هستیم که قرار است ماجرایی را روایت کنند و تو چنین وضعیتی، ساکن به نظر رسیدن تمامی عناصر صحنه، همچون عکاسی از جمعیتی است که همگی در حال اجرای چالش مانکن هستند!

کاملاً فاش است که صحنه ی فرضی رفعت از قدرت کافی برای تقریر یک روایت ماجراجویانه برخوردار نیست؛ پس مشورت چیست؟ قبل از اینکه خیلی دیر شود، باید اخبار کرد که چاره ی این چالش، استفاده از آب است!

هرچند پیش دماغ دقیق اقدام ذرات آب دربرابر اتفاقات مختلف امکان پذیر نیست، ولی بهره گیری از جریان آب و قطرات معلق آب در هوا دردسترس ترین روشی است که می تواند روحی تازه در عناصر بی حرکت و بی جان صحنه ی شما بدمد.

بنابراین، کافی است که در محضر اسباب بازی مورد نظرتان در کادری آماده، یک اسپری هوای فشرده داخل دست بگیرید و با آن به سطوح مختلف آب های کم عمق بدمید و از رفتارهای فوق العاده ی ذرات آب در تقابل با ذرات فشرده ی محیط لذت ببرید!

ازاین رو، با زومیتهمراه باشید تا چند نمونه از اتش فشانی ترین نمونه های عکاسی از اسباب بازی ها را همراه با تصاویری از پشت صحنه ی آن ها بوسیله سیاحت بنشینیم.

 نظر شما درون مورد این سبک از عکاسی چیست؟بیشتر بخوانید:تکاپو سیگما برای احیای لنزهای APS-Cچرا گوشی های متاخر دو یا چند دوربین دارند؟روشی سودمند و بهینه برای مدیریت داده ها و فایل های عکاسینتایج مانور انتخاب مردمی لومیکس سال ۲۰۱۸ برای عکاسی از حیات وحش۵ ترفند عاری هزینه برای عکاسی ماکرو